Pacientų edukacija

Kviečiame į Pasaulinės širdies dienos renginį rugsėjo 29 d.

2023 09 18

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 
1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29 d. Pasauline širdies diena. Šia švente siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir edukuoti apie rizikos veiksnius, kurie sukelia širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą, taip mažinant sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Kasmet pasaulyje dėl minėtos priežasties miršta daugiau kaip 18 mln. žmonių, o tai sudaro trečdalį visų pasaulio mirčių. Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos sudaro daugiau kaip pusę visų mirties priežasčių. Lėtinė išeminė širdies liga yra pagrindinė mirties priežastis tarp darbingo amžiaus (16–64 m.) gyventojų.

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai kardiologai su liūdesiu pripažįsta, jog situacija dėl susirgimų širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje ir pasaulyje į gerąją pusę kol kas nesikeičia – tam didelės įtakos turi pacientų vėlavimas kreiptis pagalbos į gydytojus specialistus, dėl to pacientų edukacija yra labai svarbi. Žmonės turėtų daugiau naudotis sudarytomis galimybėmis dalyvauti įvairiose prevencinėse programose, laikų kreiptis pagalbos į gydytojus specialistus ir per kuo trumpesnį laiką gauti visapusišką ištyrimą.

Minint Pasaulinę širdies dieną Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai stengsis atkreipti visuomenės dėmesį į šių ligų plitimą, į rizikos veiksnius, kurie įtakoja susirgimus, kurių pagrindiniai veiksniai yra kraujospūdžio padidėjimas, nesveika mityba, tabako rūkymas, cholesterolio padidėjimas, stresas ir kt. Atkreipiame dėmesį, kad sveikos gyvensenos įtaka žmogaus sveikatai sudaro apie 50 proc, tad kiekvienas iš mūsų galime labai nesunkiai įgyvendinti: sveikai maitintis, daugiau judėti, atsisakyti žalingų įpročių.. Taigi, Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai, dar kartą akcentuoja, jog sveika gyvensena ir reguliarūs profilaktiniai patikrinimai duoda didžiausią naudą, siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Šie atrodo maži, bet realiai įgyvendinami pokyčiai ne tik pagerintų visų sveikatą, bet ir leistų mėgautis pilnaverčiu gyvenimu!

Kviečiame nelikti abejingais ir aktyviai dalyvauti Pasaulinės širdies dienos renginyje Panevėžyje. 2023 m. rugsėjo 29 d. nuo  10.00 val. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės pagrindinio įėjimo fojė bus minima Pasaulinė širdies diena. Pacientai turės galimybę išsitirti, pabendrauti, sudalyvauti mūsų ligoninės gydytojų paskaitose. Dalyvavimas renginyje nemokamas. Kviečiame susipažinti su Pasaulinės širdies dienos programa!

Būkite sveiki!
Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-15 11:16