Naujienos

VALSTYBĖS DIENOS ŠVENTĖ LIKĖNUOSE

2020 07 03

Liepos 6 – oji – Valstybės diena – paskelbta Valstybės švente 1990 m. spalio 25 d. 1253 m. liepos 6 – ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

Tą dieną norisi atsigręžti į prieštaringus istorijos vingius ir prisiminti karalių Mindaugą – asmenybę, pranokusią savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga.

Mindaugo karūnavimo, kaip Lietuvos valstybės europinio pripažinimo, diena jau buvo minima nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją. Sovietmečiu, kaip ir visa, kas tautiška, kas žadina patriotinius jausmus, jos istorinę atmintį, visokiais būdais buvo persekiojama ir slopinama, Mindaugo karūnavimo prisiminimą buvo siekiama sumenkinti ir išblukinti.

Atkūrę Nepriklausomybę stengėmės kuo daugiau sužinoti apie senąją mūsų valstybingumo istoriją.

Valstybės šventė, primenanti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas, liepos 2 d. iškilmingai buvo paminėta Likėnų reabilitacijos ligoninės įspūdingo grožio parke, kuris, drįstume teigti, šiuo metu yra vienas iš gražiausių Lietuvos parkų. Šventėje dalyvavo LR Seimo nariai Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas, Biržų savivaldybės meras Vytas Jareckas, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Čipinys, kiti garbingi svečiai. Į renginį, kurio dalyvius bandė gąsdinti apniūkęs dangus ir retsykiais palinojantis gaivus vasarinis lietus, susirinko nemažai žmonių iš Biržų, Likėnų,  dalis reabilitacijos ligoninės personalo ir pacientų.

Valstybės dienos proga susirinkusius sveikino LR Seimo nariai, Biržų savivaldybės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovai, linkėjo nepaliaujamai didžiuotis savo valstybe, kuri nuo karaliaus Mindaugo laikų vienija savo žmones, drąsiai žvelgti į ateities iššūkius, gerbti savo šalies istoriją ir niekada nepamiršti savo šaknų net ir tolimiausiuose pasaulio kraštuose.

Pasibaigus oficialiajai šios šventės daliai, renginio dalyviams koncertavo Biržų kultūros centro Kirdonių skyriais vokalinis ansamblis „Prisiminimai“ (vadovė Vaidota Malinauskienė) ir instrumentinis trio „Moderato“ (vadovė Nijolė Budriūnienė). Šventės oficialiąją dalį ir koncertą puikiai vedė Vlada Balbierienė.

Renginio organizatorių ir jo dalyvių dideliam džiaugsmui lietus neužlijo – viso renginio metu dangumi linksmai ritinėjosi skaisti saulė, savo spinduliais nuotaikingai koketuojanti su Likėnų parko medžiais, nuotaikingai žaisdama su antimis Likėnų parko tvenkinyje ir taip sukurdama žavią visos šventės atmosferą. Pasibaigus renginiui, jo dalyviai skirstėsi pakylėtos nuotaikos ir pilni nuoširdaus dėkingumo Likėnų reabilitacijos ligoninės administracijai už puikų renginį.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-03 11:28