Užgavėnių šventė Likėnų reabilitacijos ligoninės parke

2020 02 25

Parke šventė mūs Likėnų
Atvažiavo net Gavėnas.
Kepėm blynus- šurmuliavom,
Šiupininę išragavom.
Buvo daug garbių svečių
Ir su kaukėm, ir be jų.
Užgavėnės fainos buvo,
Šokom, šėlom, dainos sruvo.
( Likėnų RL darbuotojų eilės)

2020 m. vasario 25 d. 18 val. Likėnų reabilitacijos ligoninės parke vyko labai smagi Užgavėnių šventė, kurią organizavo administratorė Lina Meškauskienė, prisijungė Pabiržės seniūnija ir bendruomenė, Kirdonių daugiafunkcinis ugdymo centras ir bendruomenė, Gulbinų bendruomenė, folkloro ansamblis „Žemyna“.

Į šventę atvyko Biržų miesto meras Vytas Jareckas, administracijos direktorius Vidas Eidukas, Biržų raj. savivaldybės žemės ūkio sk. vedėjas Steponas Staškevičius,  Pabiržės seniūnė Vita Zurbaitė.

Persirengėlių eisena pagrindiniu parko taku kvietė prisijungti svečius, pacientus, darbuotojus. Eisena judėjo į prie II-o korpuso esančią aikštelę, kur buvo sukrautas Užgavėnių laužas, pastatyta palapinė, iš kurios sklido malonus blynų kvapas, laukė karšta arbata ir labai skani šiupininė.

Pagrindinis šventės akcentas buvo Gavėnas, kuris pagal šiaurės ir šiaurės rytų Lietuvos papročius yra piktoji žiemos dvasia. Persirengėlių teismas Gavėną nuteisė sudeginti. Šventėje vyko Kanapinio ir Lašininio kova, skambėjo dainos, vyko smagūs žaidimai ir šokiai.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisijungusiems prie Užgavėnių šventės organizavimo!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-24 15:41