ŠV. MIŠIŲ AUKA UŽ 1941 M. BIRŽELIO 26 D. NUŽUDYTUS PANEVĖŽIO MEDIKUS

2021 06 22

Mielieji,

Šv. Mišios visada yra pakilimas link aukštesnių vertybių, jos suteikia sielai džiaugsmo, pakylėjimo iš kasdienybės dulkių, suteikia giesmę ir bendrystę bei padovanoja mums amžinybės dalelę. Šv. Mišios – tai mūsų visų susitelkimas bendrai maldai praeities, kurios niekada negalima ištrinti, prisiminimui. Kristus nori, kad Jo aukos prisiminimas liktų nuolat gyvas mūsų širdyse, kad mes galėtume jį dažnai priimti į savo sielą, kad jis niekada neapsineštų istorijos dulkėmis.

1941 m. birželio 26 d. sovietiniai NKVD budeliai žiauriai nukankino Panevėžio ligoninės medikus Stanislovą Mačiulį, Antaną Gudonį, Juozą Žemgulį ir gailestingąją seselę Zinaidą Emiliją Kanis – Kanevičienę. Birželio 26 d. sukanka 80 – dešimt metų, kai buvo įvykdytas šis kraupus nusikaltimas prieš nekaltus medikus.

2021 m. birželio 25 d. (penktadienį) 8.30 val. Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje Jo Ekselencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM aukos Šv. Mišias už nužudytus Panevėžio medikus.

Kviečiame visus jungtis bendrai maldai, kuri bus nuoširdžiausia mūsų pagarba ir padėka žuvusiems medikams už jų ištikimybę Tėvynei, savo pareigai ir pasiaukojamą darbą ligoniams.

Kunigas Pavel Andžejevski
Respublikinės Panevėžio ligoninės kapelionas