SPAUDOS KONFERENCIJA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE: DŽIUGŪS TESTAVIMO REZULTATAI, PSICHOLOGINĖS PAGALBOS CENTRO VEIKLA, PRIEMONĖS MEDIKŲ SAUGUMUI UŽTIKRINTI

2020 04 10

Balandžio mėn. 10 d. prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski.

Ligoninės direktorius, pradėdamas šią konferenciją, pasveikino visus artėjančios Šv. Velykų šventės proga, palinkėjo ramybės, stiprybės, vilties. „Dėl žinomų aplinkybių per šias šventes negalėsime su artimaisiais ir giminėmis būti už vieno stalo, tačiau svarbu yra tai, kad mes savo mintimis, savo vidumi būtume visi kartu“, - kalbėjo direktorius A. Skorupskas.

Ligoninės vadovas informavo, kad šios savaitės pradžioje buvo fiksuotas 1 COVID – 19 sergantis pacientas, priskirtas vidutinio sunkumo kategorijai, kuriam jokio papildomo gydymo nereikia. Šiuo metu ligoninės stacionare yra gydomi 2 koronavirusine infekcija segantys pacientai ir 1 pacientas yra gydomas Vilniaus universiteto Santaros klinikoje. Šiuo metu 4 pacientams yra atliktas testavimas ir laukiama oficialių šių testų rezultatų.

Viena iš šios savaitės „karštųjų“ temų buvo asmens apsaugos priemonių klausimai. Direktorius informavo, kad vakar, balandžio 9 d., iš valstybės rezervo buvo gauta didelė siunta medicininių pirštinių, medicininių kaukių, chalatų ir kombinezonų. Šios apsaugos priemonės šiandien bus paskirstytos visoms Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigoms.

„Viena iš paskutinių dienų aktualių temų yra medikai, medikų apsauga“, - pasakojo ligoninės vadovas. „- Medikai priklauso padidintos rizikos kategorijai ir jie, atlikdami savo pareigas, užsikrečia, suserga, yra izoliuojami. Šiuo metu yra 1 ligoninės darbuotojas, kuriam praeitą savaitgalį buvo nustatyta COVID – 19 infekcija. Šiuo metu jis yra namuose, jaučiasi gerai, džiaugiasi, kad nei vienam šeimos nariui ši infekcija nepatvirtinta. Tai – džiugi naujiena“.

Direktorius priminė, kad anksčiau 51 ligoninės darbuotojas, vėliau – dar 14 darbuotojų buvo karantinuoti, tačiau abu šių darbuotojų testų rezultatai buvo neigiami ir šiandien visi šie darbuotojai dirba. Kalbėdamas apie testavimą Urologijos skyriuje, direktorius informavo, kad 1 pacientui gautas ir antras neigiamas testo atsakymas ir šis pacientas išleistas namo. Kitiems 3 šio skyriaus pacientams antrasis testavimas atliktas šiandien, tad artimiausiu metu žinosime rezultatus. 23 skyriaus darbuotojams sekmadienį bus pradėtos antrojo testavimo procedūros.

Nuo karantino pradžios iki šios dienos ligoninėje yra testuoti 411 darbuotojų, iš kurių 88 darbuotojams yra atliktas ir pakartotinis testavimas. Šiandien yra baigtas testavimas ligoninės darbuotojams, patenkantiems į pirmojo prioriteto sąrašą (dirbantiems „karštuose taškuose“) – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojams, Infekcinių ligų klinikos ir Karantininio korpuso darbuotojams. Teigiamų testų rezultatų negauta. Nuo rytojaus pradėsime testuoti antrajai prioritetų grupei priskiriamus ligoninės darbuotojus – visus, kuriems yra 60+ metų ir kurie serga tam tikromis ligomis, prie kurių, užsikrėtus šia pavojinga infekcija, asmens sveikatos būklė gali labai pablogėti. Galiausiai bus testuojami 3 prioritetų grupei priskirti ligoninės darbuotojai, t. y. – visi likusieji. Visus šiuos testavimo darbus tikimės baigti per 1-2 savaites. „Ateityje tai darysime periodiškai, nes labai svarbu, kad ligoninėje dirbantys žmonės jaustųsi saugiai ir galėtų ramiai po darbų grįžti į savo šeimas be baimės parnešti infekciją namo“, - komentavo direktorius A. Skorupskas.

Respublikinė Panevėžio ligoninė bene pirmoji šalyje pradėjo teikti psichologinę pagalbą savo darbuotojams ir jų artimiesiems. Šį darbą dirba 7 ligoninės psichologai kiaurą parą. „Kiekvieną krizę lydi tam tikras psichologinės būklės pablogėjimas, kuris iššaukia tam tikrus negalavimus ne tik ligoniams, bet ir sveikiems žmonėms“, - pasakojo ligoninės vadovas. Direktorius informavo, kad šis psichologinės pagalbos centras plečia savo veiklą ir nuo antradienio pradės teikti psichologinę pagalbą ne tik Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams, bet ir Panevėžio bei Utenos apskričių gydymo įstaigų medikams ir jų artimiesiems. Ši pagalba bus teikiama distanciniu būdu, yra paruoštos ryšio linijos – medikai visą parą turės galimybę kontaktuoti su budinčiais psichologais ir gauti norimas konsultacijas.

Kalbėdamas apie galimybes tirti testus Panevėžyje, A. Skorupskas informavo, kad tai tikrai bus atliekama, tik negalėjo įvardinti tikslios šių darbų pradžios. „Tokių laboratorijų paleidimas nėra paprastas procesas. Visi būtini darbai vyksta. Neužtenka supirkti specialią įrangą, neužtenka pagal specialius reikalavimus įrengti patalpas ir apmokyti personalą. Bene svarbiausias darbas – gauti visus būtinus patvirtinimus, kad mūsų laboratorija atitinka ne tik lietuviškus, bet ir tarptautinius tokioms laboratorijos keliamus standartus“, - pasakojo direktorius.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski pasveikino visus artėjančios Šv. Velykų šventės proga, linkėjo, kad šis Prisikėlimas atneštų šviesą, stiprybę, ramybę ir užtikrintumą. „Gražių, šiltų, ramių Šv. Velykų linkiu visiems. Nors ir būsime toli vienas nuo kito, bet jausime vienas kito artumą per meilę, per vidinį ryšį“, - kalbėjo ligoninės kapelionas.

Sekite žinias iš Respublikinės Panevėžio ligoninės – tai  informatyvios, savalaikės ir objektyvios naujienos apie esamą padėtį mūsų ligoninėje.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 08:45