Naujienos

Sausio 13 – oji — Laisvės gynėjų diena

2021 01 13

„Labai svarbu išsaugoti žuvusiųjų Sausio 13 – ąją atminimą, nes jie jau amžini. Amžinai mūsų. Ir mūsų tautos atmintyje. Ir liks ten, kol gyva tauta“

Algirdas Patackas, signataras, Parlamento gynėjas

 

Sausio 13 – ąją susikibę rankomis ir dainuodami lietuviškas dainas visam pasauliui parodėme, kad vienybė ir tikėjimas gali nugalėti net brutaliausią jėgą. Tragiški to meto įvykiai paliko randą mūsų širdyse, tačiau nepalaužė tikėjimo Laisve, mūsų valstybe – Lietuva.  Valstybė – tai mes, mūsų kasdienis gyvenimas, pagrįstas žmogiška pagarba ir orumu, mūsų žodžiai ir darbai, todėl kiekvienas turime jausti atsakomybę už jos ateitį.

Laiko tėkmėje kruvinieji 1991 – ųjų Sausio 13 – osios dienos įvykiai liko už trisdešimties metų. Žmogaus gyvenime tai – nemažas laiko tarpas. Per tą laiką kai kurie šių kraupių įvykių liudininkai jau išėjo Amžinybėn, užaugo nauja žmonių karta. Tautos istorijoje trisdešimt metų – lyg mirksnis, tačiau Sausio 13 – osios įvykiai gyvi ir šiandien kiekvieno iš mūsų širdyse.

1990 m. Kovo 11 – ąją pasirašytas ir pasauliui paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas, kurį pasirašė 141 signataras. Sausio 13 – osios dienos įvykiuose dalyvavo visa Lietuva. Tuomet mes visi ir padėjome savo parašus prie tų 141 ir parodėme, kad norime būti laisvi.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu tariu nuoširdžiausią AČIŪ tiems žmonėms, kurie buvo Sausio įvykių sūkuryje, kurie parodė solidarumą, bebaimiškumą, ištikimybę ir begalinę meilę Tėvynei. Tik jų dėka tuometiniai Sausio įvykiai baigėsi visų mūsų LAISVĖS triumfu! Nulenkime galvas prieš tuos, kurie dėl Tėvynės paaukojo brangiausią dalyką – gyvybę. Meilė Tėvynei, jos Laisvei – tai vertybės, be kurių neįsivaizduojamas nė vienos tautos gyvenimas.

Pagarbiai
 
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius        Arvydas Skorupskas
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-13 09:02