Naujienos

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (3)

2021 03 25

Šiandien – pokalbių su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų vadovais tęsinys apie jų vadovaujamose klinikose teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų gyventojams atnaujinimą bei šių paslaugų spektro išplėtimą, ligoninei įsigijus naują, modernią medicinos įrangą.

Remigijus Samuolis, Chirurgijos klinikos vadovas: „Karantino piko metu Chirurgijos klinikos skyriams įprastu ritmu dirbti buvo sudėtinga, susidūrėme su eile nemenkų iššūkių, ėmėmės visų būtinų epidemiologinių apsaugos priemonių, tad teko sustabdyti arba sumažinti kai kurių planinių paslaugų teikimą gyventojams. Šiuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų bendruomenė yra imunizuota apie 90 proc., tad mes jau nesame šios infekcinės ligos platintojai ir tai sudaro galimybę ligoninei atverti duris pacientų priėmimui ir jų gydymui nuo įvairių ligų. Chirurgijos klinikos skyriai šiuo metu teikia visas ikipandeminiu laikotarpiu teiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Žinoma, kurį laiką apribojus paslaugų teikimą, susiformavo tam tikros pacientų eilės pas atskirus gydytojus specialistus, tačiau mes atsakingai šias eiles kontroliuojame ir, pirmiausia, kviečiame tuos pacientus, kurie buvo užsiregistravę iki karantino paskelbimo. Gyventojams galiu pasakyti – drąsiai ruoškitės visoms numatytoms planinėms operacijoms, kadangi šios paslaugos pilnai atnaujintos visuose Chirurgijos klinikos padaliniuose. Kita vertus, mes turime labai svarbų pastebėjimą ir nuoširdų prašymą pacientams – mielieji, jei Jūs esate užsiregistravę priėmimui, konsultacijai ar planinei operacijai ir vėliau, dėl tam tikrų priežasčių, nebenorite ar negalite nustatytu laiku atvykti pas mus, labai prašome apie tai laiku informuoti mus. Statistika rodo, kad apie 20 proc. pacientų neatvyksta paskirtu laiku pas gydytojus specialistus ir apie tai niekam nepraneša. Supraskite, kad tokia neatsakinga praktika labai apsunkina medikų darbą – paruoštos medžiagos, instrumentai, suplanuotas laikas, o paciento nėra. Nėra taip paprasta nedelsiant kviesti kitą pacientą, stovintį eilėje, nes kiekvieno paciento paruošimas planinei operacijai reikalauja ir laiko, ir tinkamo pasiruošimo. Maloniai prašome pacientų būti atsakingais ir pareigingais, o medikai visada deda ir dės visas pastangas, kad pagelbėtų Jums“.

Raimundas Petrauskas, L.e.p. Ginekologijos – akušerijos klinikos vadovas, Akušerijos skyriaus vedėjas: „Ginekologijos – akušerijos klinika nebuvo sustabdžiusi darbo ir karantininio laikotarpio piko metu, nes gimdymo procesas vyksta nuolat ir jo nei pristabdysi, nei nukelsi vėlesniam laikui. Žinoma, buvo sunkumų, visam klinikos kolektyvui reikėjo prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, prie epidemiologinių reikalavimų, nes, norėdami nesutrikdyti klinikos skyrių darbo,  privalėjome apsaugoti savo pacientes ir personalą. Reikia pasidžiaugti, kad šiuo sunkiu laikotarpiu mūsų klinika neblogai išsilaikė, personalo susirgimo atvejai buvo tik pavieniai. Buvo atvejų, kai sirgo gimdyvės, nėščiosios pacientės, tačiau visi gimdymai praėjo sėkmingai ir visos jaunosios mamytės su savo vaikučiais išvyko į namus. Šiuo metu epidemiologinė situacija nėra visiškai rami, tad pacienčių lankymai mūsų klinikoje yra labai ribojami – gimdyvių vyrams leidžiame dalyvauti gimdyme, tačiau jie turi pateikti neigiamą COVID – 19 testo rezultatą ( išduotą ne vėliau kaip prieš 48 val.) ir nejausti bei neturėti jokių koronavirusui būdingų simptomų“.

Eugenijus Preidis, Infekcinių ligų klinikos vadovas: „ Mes – karantininė klinika, todėl priimame visus, kurie serga COVID – 19 liga. Šiuo metu yra uždarytas Pulmonologijos skyrius, pertvarkytas tuberkuliozės ligų korpusas, o šia liga sergančius pacientus gydytis vežame į Kauno rajone esančią Romainių ligoninę. Tokiu būdu ekstremaliu atveju turime galimybę sukomplektuoti iki 80 lovų skyrių, kuriame būtų gydomi COVID – 19 liga sergantys pacientai. Dermatologo ambulatorinę pagalbą perkėlėme į Konsultacijų polikliniką, odos ligomis sergančius pacientus nukreipėme į centrinės mūsų ligoninės terapinius skyrius, nes šios ligos nėra pavojingos ir jas galima gydyti ir kituose skyriuose. Šiuo metu klinikoje baigiamas renovuoti Maisto blokas, ES struktūrinių fondų lėšomis įrengiamos 6 palatos tuberkulioze sergantiems pacientams. Taip pat yra nupirkta ir bus sumontuota kita papildoma medicininė įranga. Odos ligomis sergančių pacientų tyrimus atliekame Dienos chirurgijos skyriuje – ten veikia naujas modernus odos ligų tyrimams skirtas aparatas. Įsigijome naują fotofainderį, kurio pagalba pacientas yra nuskenuojamas, o gydytojas specialistas gali nedelsiant pamatyti visas problemines vietas ir greitai įvertinti, į ką būtina atkreipti neatidėliotiną dėmesį. Turime pilnai sukomplektuotą ir puikiai funkcionuojančią fototerapiją, šukas, kuriomis šukuojant, ultravioletiniai spinduliai atlieka gydomąjį darbą. Mūsų klinikos kolektyvas saugus, imunizuotas ir pasirengęs padėti Jums“.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-25 08:26