Naujienos

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS, RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (2)

2021 03 23

Tęsiame informacinių straipsnių ciklą apie atnaujintas ir papildytas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams. Šiandien kalbiname ligoninės klinikų vedėjus, kurie supažindins Jus su esama situacija jų vadovaujamose klinikose ir galimybėmis gyventojams gauti norimą specialistų gydytojų pagalbą.

Laima Sakalauskienė, Konsultacijų poliklinikos vedėja: „Konsultacijų poliklinika dirbo ir karantino laikotarpio piko metu, tačiau, laikantis visų būtinųjų epidemiologinių reikalavimų, darbų apimtys buvo kiek sumažėjusios. Šiuo metu, bendrajai situacijai gerėjant, jau dirba visi specialistai ir pacientų priimamumas yra netgi geresnis, nei anksčiau, trumpesnės eilės pas atskirus gydytojus specialistus. Noriu nuraminti visus į mūsų Konsultacijų polikliniką atvykstančius gyventojus – visas  poliklinikos personalas yra paskiepytas ir šiuo metu poliklinikoje nėra nė vieno sergančio darbuotojo. Visiems pas mus atvykstantiems pacientams yra matuojama temperatūra, vykdoma jų apklausa pagal specialistų parengtą klausimyną, visada labai atsakingai valdome pacientų srautus, kad nebūtų būriavimosi prie gydytojų kabinetų. Vakcinacija vyksta, jau skiepijami ir vyresnio amžiaus gyventojai, todėl pastebime, kad pacientai mūsų poliklinikoje pradėjo lankytis drąsiau, aktyviau. Karantino piko metu nebuvo vykdomos profilaktinės programos, kurios šiuo metu yra atnaujintos ir pacientai jau turi galimybę pasitikrinti savo sveikatą profilaktiškai. Šiuo metu mes neaptarnaujame tų pacientų, kurie atvyksta tiesiai į polikliniką ir nori patekti pas specialistus. Yra nustatyta tvarka, kuri reglamentuoja gyventojų apsilankymo galimybę pas norimą gydytoją specialistą – gyventojas turi kreiptis į savo Šeimos gydytoją ir gauti el. siuntimą pas specialistą ir tuomet telefonu užsiregistruoti. Ligoninė yra pajungusi 5 telefono linijas, kuriomis pacientai gali skambinti, norėdami užsiregistruoti. Tuomet jiems bus įvardinta diena ir laikas, kuomet besikreipiantis galės atvykti konsultacijai. Taip pat galima užsiregistruoti ir internetu esveikata.lt “.

Ramunė Paliokaitė, Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėja: „Diagnostikos ir gydymo klinikoje stengiamasi optimaliai atnaujinti ir organizuoti planines paslaugas, kurių apimtis pandemijos pakilimo laikotarpiu teko pristabdyti. Pandemijos metu intervencinės kardiologijos, insulto gydymo, intervencinės radiologijos, skausmo mažinimo, dializės, biologinės terapijos, chemoterapijos, skubiosios pagalbos paslaugos sveikatos priežiūros paslaugos nebuvo stabdomos. Nuo kovo mėn. 1 d. visiems pacientams pilnu krūviu stacionare ir ambulatoriškai pradėjome  atlikti diagnostines ir profilaktines kolonoskopijas (ankstyvojo storosios žarnos vėžio susirgimo išsiaiškinimui), skrandžio endoskopinį ištyrimą intraveninėje nejautroje pacientams, turintiems įgimtų ligų, sunkių gretutinių susirgimų, psichikos sutrikimų. Įsigijome naują aparatą Fibrosan, kurio pagalba gydytojai gastroenterologai gali įvertinti kepenų elastingumą, kepenų fibrozės, kepenų susidėvėjimo laipsnį. Intervencinės radiologijos skyriuje atliekamos visų gyvybiškai svarbių organų skubios ir planinės kraujagyslių operacijos. Taip pat atliekamas kraujagyslių atvėrimas sergant miokardo infarktu, atliekamas trombų pašalinimas mechaniniu būdu, sergant galvos smegenų insultu, taip pat atliekamos įvairios lokalizacijos, kraujavimų diagnostika ir gydymas. Implantuojami elektrokardiostimuliatoriai, širdies defibriliatoriai, skirti pirminei ar antrinei staigios širdies mirties prevencijai. Neurologams pradėjus tirti ultragarsu kraujagysles ir specializuojantis pagal ligas, pagerėjo išsėtinės sklerozės, praeinančių galvos smegenų kraujotakos sutrikimų ištyrimo ir gydymo galimybės stacionare ir Konsultacijų poliklinikoje. FMR skyriuje atnaujinta šiuolaikiška reabilitacinė įranga, pacientams taikoma smūgio bangos terapija, magnetoterapija, kombinuota terapija, sudaromos individualios programos pacientams, apimančios kineziterapiją, masažą, fizioterapiją bei vandens procedūras. Vidaus ligų II skyrius yra padalintas į dvi atskirai funkcionuojančias dalis: pacientams, sergantiems COVID – 19 liga, turintiems polipatologiją ir karantiną, kuriame guldomi gydymui visi terapinio profilio suaugusieji ligoniai iki PGR testo rezultatų. Modernia medicinos aparatūra atliekame instrumentinius, laboratorinius tyrimus. Kviečiame gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo Šeimos gydytojus, atvykti planinėms konsultacijoms, stebėjimo, dienos stacionaro, stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Uždelstos ligos ar baimė, pastangos išvengti apsilankymo gydymo įstaigoje, gali turėti nepageidaujamų pasekmių.“

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės skelbiamas naujienas , kurios yra objektyvios, informatyvios, naudingos visiems ir kiekvienam. Laukite šios temos tęsinio – pokalbių su ligoninės Chirurgijos, Ginekologijos – akušerijos ir Infekcinių ligų klinikų vadovais.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-24 08:15