Naujienos

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (1)

2021 03 12

Nuo 2021 m. kovo mėn. 1 dienos Respublikinė Panevėžio ligoninė vėl dirba pilnu pajėgumu – ligoninėje yra teikiamos visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurias ligoninė teikė iki pandemijos. Ta proga su žiniasklaidos atstovais susitiko ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.  Šio susitikimo tikslas – informuoti visuomenę apie pilnai atsinaujinusį ligoninės darbą ir supažindinti gyventojus su naujovėmis, kurios pastaruoju metu buvo įdiegtos.

„Mes ne tik atnaujinome visas iki karantino paskelbimo teiktas paslaugas, bet ir kai kuriomis naujovėmis papildėme ligoninėje teikiamų paslaugų spektrą. Šiuo atveju būtų kalbama apie profilaktinės programos vykdymą moterims, naudojant naujos kartos mamografą su tomasintezės funkcija. Tad nuo šiol mūsų krašto moterims, norinčioms išsitirti, nebereiks vykti į Vilnių ar Kauną, nes ši paslauga jau yra teikiama ir Panevėžyje. Taip pat įsigijome naują medicinos aparatą, leidžiantį neinvaziniu būdu nustatyti kepenų tankį, prevenciškai diagnozuoti kitas kepenų ligas. Ligoninė įsigijo ir medicinos įrangą, kurios pagalba dermatologai gali atlikti nepiktybinių odos darinių gydymo ir šalinimo procedūras, kurios yra neskausmingos ir labai saugios. Taigi, karantino laikotarpiu ne tik teko kovoti su COVID – 19 liga, bet, planuodami ateities perspektyvas, įsigijome naujos, pažangios medicininės įrangos ir apmokėme mūsų specialistus dirbti su šia įranga. Dabar, pagerėjus epidemiologinei situacijai, jau galime šią įrangą naudoti efektyvesniam mūsų pacientų gydymui. Mes nuolat siekiame, kad naujos technologijos ir inovatyvūs gydymo būdai pasiektų ir regionines ligonines.

Respublikinės Panevėžio ligoninės kardiologijos ir intervencinės radiologijos specialistai nuolat sėkmingai taiko naujus diagnostikos ir gydymo metodus. Vasario mėn. pirmą kartą Lietuvoje buvo atliktos net dvi unikalios operacijos, kuomet pacientams buvo implantuoti daug ilgesni naujos kartos stentai. Džiugu, kad jos buvo labai sėkmingos – po kelių dienų abu gerai besijaučiantys pacientai buvo išleisti namo.

Buvo laikas, kai žmonės rečiau lankėsi mūsų gydymo įstaigoje – keitėsi apsilankymo pas specialistus tvarka, buvo griežti epidemiologiniai reikalavimai, gal kiek buvo ir baimės, kad gali užsikrėsti virusu. Šiuo metu pacientų srautai atsistato, nes ligos, kuriomis sergama, niekur nedingo, o be gydytojo specialisto pagalbos su jomis labai nepakovosi. Šiuo metu eilės pas gydytojus yra gerokai trumpesnės, tad ir patekti pas norimą specialistą galima daug greičiau, tereikia turėti Šeimos gydytojo siuntimą ir užsiregistruoti internetu arba paskambinus skelbiamais Konsultacijų poliklinikos telefonais.

COVID – 19 liga sergantys pacientai gydomi Infekcinių ligų klinikoje ir atskiruose karantininiuose skyriuose ligoninėje.

Šiuo metu ligoninėje per 85 proc. darbuotojų turi imunitetą COVID – 19 ligai – jie yra arba paskiepyti arba turi natūralų imunitetą. Tad, noriu visus nuraminti ir informuoti – galite drąsiai lankytis mūsų ligoninėje, nes, remiantis pasauliniais standartais, tokį imunitetą turinti gydymo įstaiga, laikoma saugia gydymo įstaiga pacientams ir personalui“, - pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Laukite šios temos tęsinio - pokalbių su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų vadovais.

Būkite sveiki!

Respublikinės Panevėžio Ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-12 15:34