Naujienos

Rugsėjo 25–oji – Pasaulinė plaučių diena (WLD)

2019 09 24

Rugsėjo 25 d. Minima Pasaulinė plaučių diena (WLD) – tai plaučių sveikatos diena. Ši proga minima tikslu visiems susivienyti, kad skatinti geresnę plaučių sveikatą visame pasaulyje.

Kvėpavimo organų ligos susijusios su milžiniška našta visame pasaulyje. Faktai yra šokiruojantys:
 
-   384 milijonai žmonių kenčia nuo lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) ir 3 milijonai nuo jos miršta kasmet, tai yra trečia pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje.
-   10 milijonų žmonių suserga tuberkulioze ir 1,6 milijono nuo jos miršta kasmet, todėl tai yra dažniausia mirtina infekcinė liga.
-   Kasmet nuo plaučių vėžio miršta 1,76 mln. Žmonių. Plaučio vėžys yra I-moje mirštamumo vietoje onkologinių ligų tarpe.
-   334 milijonai žmonių serga astma, todėl tai yra dažniausia lėtinė vaikų liga. Tai daro įtaką 14 procentų vaikų visame pasaulyje, o susirgimų atvejai ir toliau auga.
-   Pneumonija kiekvienais metais žudo milijonus žmonių, todėl tai yra pagrindinė labai jaunų ir labai senų žmonių mirties priežastis.
-   91 proc. Pasaulio gyventojų gyvena vietose, kur oro kokybė viršija PSO nustatytas ribas.

 

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra diagnozuojamos ir gydomos obstrukcine plaučių ligos (astma, LOPL), plaučių embolija, plaučių vėžys, pneumonija, tuberkuliozė ir kt. plaučių ligos.

Jei Jums pasireiškė tokie simptomai kaip – ilgalaikis kosulys, dusulys, skrepliavimas, kraujo atkosėjimas kreipkitės į pulmonologus.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 13:33