RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ GAVO GYVYBIŠKAI SVARBIĄ MEDICINOS ĮRANGĄ

2021 01 14

Lietuvoje plintant COVID – 19 ligai ir didėjant šia liga susirgusių pacientų srautams šalies gydymo  įstaigose, ligoninėms pradėjo trūkti ne tik personalo, bet ir medicinos įrangos, būtinos gydyti ligonius ir gelbėti jų gyvybes.

2020 m. pabaigoje eilinį kartą pagalbos ranką gydymo įstaigoms ištiesė šalies verslininkai, kurie šiuo įtemptu momentu susisiekė su didele dalimi Lietuvos ligoninių, įvertino esamą situaciją ir, išsiaiškinę ko šiuo metu labiausiai reikia ligoninėms, nupirko ir perdavė joms reikiamą medicinos įrangą.

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu ypatingai norime padėkoti SBA Grupei.

„Rinkoje šios įrangos poreikis yra didžiulis, visame pasaulyje ji yra graibstoma. Mūsų komanda sukontaktavo su dešimtimis tiekėjų, kuriems buvo iškeltas pagrindinis klausimas – kaip greitai galėsime gauti jų turimą įrangą? Radome tinkamiausią tiekėją ir didelę dalį ligoninėms gyvybiškai svarbių prietaisų pristatėme iki Šv. Kalėdų, likusi įranga ligonines pasieks artimiausiu laiku“, - pasakojo SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pasak jo, tai, kad reikalingą įrangą pavyko nupirkti taip operatyviai, galime laikyti mažu kalėdiniu stebuklu. Šalies ligoninėms bus perduota penkiolika dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie užtikrins kvėpavimo funkciją tiek sunkiems, tiek apysunkiems ligoniams, devynios didelio deguonies srauto terapijos sistemos, tieksiančios deguonį pacientams ir padėsiančios jiems išvengti plaučių intubavimo, devyni gyvybinių funkcijų monitoriai, kurie nuolat seks ligonių būklę, šešiolika deguonies koncentratorių, kurie tieks deguonį tose palatose, kuriose nėra centralizuoto deguonies tiekimo sistemų, penkiolika reanimacinių lovų, portatyvinis rentgenas, leisiantis operatyviai diagnozuoti ir sekti sunkių pacientų plaučių būklę, kad laiku būtų priimti gyvybiškai svarbūs gydymo sprendimai, septyniasdešimt penkios infuzinės pompos, kurios automatiškai dozuoja ir leidžia vaistus ligoniams, penkios dezinfekcinio rūko sistemos, naikinančios užkratą ligonių palatose. Bendra visos šios įrangos vertė – 479 tūkst. eurų.

„Mūsų ligoninė gavo 5 deguonies koncentratorius, kurie yra naudojami COVID – 19 infekuotų pacientų įkvepiamam orui įsotinti deguonimi, tuo pačiu, palengvinant šios infekcinės ligos simptomus. Ši įranga yra pastatyta Psichiatrijos korpuse ir I Ortopedijos – traumatologijos skyriuje. Taip pat gavome transportinį DPV aparatą, prie kurio yra galimybė pajungti suslėgto deguonies balioną. Šis aparatas yra Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir yra skirtas intubuotų ir sunkios būklės pacientų pervežimui. Visa ši paramos būdu gauta medicinos įranga labai reikalinga mūsų ligoninei ir ji pasiekė mus pačiu tinkamiausiu metu, kuomet poreikis tokiai įrangai visame pasaulyje yra labai išaugęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientų, jų artimųjų, ligoninės personalo vardu nuoširdžiai dėkoju SBA Grupė prezidentui Arūnui Martinkevičiui, visam SBA kolektyvui, kurie nedvejodami nusprendė padėti medikams ir per labai trumpą laiką efektyviai įgyvendino savo ketinimus“, - naujos medicinos įrangos gavimu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės bendruomenės vardu reiškiame pagarbą ir dėkingumą SBA Grupė kolektyvui už nesavanaudišką ir savalaikę paramą mūsų medikams, kovojantiems už šalies gyventojų sveikatą ir gyvybes. Ne veltui šios Grupės pavadinimo raidės – SBA („Scitus Bonus Animus“) kurios, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „Protinga geroji dvasia“. Tai – atspindys to siekio, kuriuo SBA Grupė remiasi kasdienėje savo veikloje.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:29