Naujienos

PAŽINKIME KAIMYNUS ŽIEMGALOJE

2020 03 06

Kovo 6 d. Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybių (Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Bauskės, Rundalės, Iecavos, Vecumniekų) vadovai, turizmo informacijos specialistai susirinko Biržų rajone, Likėnuose. Šio susitikimo svarbiausias tikslas buvo pasirašyti  naują, jau ketvirtą, projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ sutartį. Projekto sutartį rajonų vadovai ir buvo pakviesti pasirašyti viename iš projekto objektų – VšĮ Panevėžio respublikinės ligoninės Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“.

Atvykstančius svečius Likėnuose pasitiko ir pasveikino rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Čipinys ir Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė. Prieš pradėdami darbą visi rajonų vadovai pabendravo tarpusavyje, pasidžiaugė nauju susitikimu.

Oficialų renginį pradėjo meras Vytas Jareckas, linkėdamas tinkamai atlikti svarbiausią darbą ir maloniai paviešėti Likėnuose.

Projekto koordinatorė, Bauskės turizmo informacijos centro direktorė Inese Turkapole-Zilpure supažindino su šių metų projekto veiklomis, nuostatais, numatytų lankytinų objektų ir renginių  sąrašu. Visi susitikimo dalyviai išsakė savo pastabas dėl nuostatų, kitų projekto dalykų. Aptarus nuostatus savivaldybių vadovai buvo pakviesti pasirašyti projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ sutartį. Po sutarties pasirašymo pasikeista suvenyrais.

Svečius pasveikino VšĮ Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Čipinys, dėkodamas už apsilankymą ir linkėdamas gražios viešnagės Likėnuose šiandienos svečiams ir būsimiems keliautojams. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė visiems svečiams pasiūlė pasivaišinti Likėnų šaltinio mineraliniu vandeniu ir parsivežti jo į namus. Svečiai ir vandenį gėrė ir gyrė.

Paskui visi susitikimo dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti po Likėnų parką, susipažinti su Ligoninės istorija ir šiandienos galimybėmis.

Priminsime, kad pagal projektą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ rengiama kelionių akcija: visi mėgstantys keliauti lietuviai ir latviai yra kviečiami aplankyti turizmo objektus ir renginius projekte dalyvaujančiose savivaldybėse, nusifotografuoti prie jų ar juose ir laimėti prizus.  Šiais metais projektas įtraukia šiuos Biržų rajono lankytinus objektus ir šventes: jau minėtą Likėnų reabilitacinės ligoninės biuvetę „Vilties angelas“, pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą, Kirkilų pažintinį taką su pontoniniais lieptais, Biržų miesto šventę (rugpjūčio 1 d.) ir Monteball pasaulio čempionatą 2020 (rugpjūčio 22 d.). Projektas vyks nuo gegužės 1 iki rugpjūčio 31 dienos. Kitų rajonų lankytinas vietas sužinosite netrukus, kai bus išleistas 2020 metų projekto turisto žemėlapis su visa informacija. Išmaniems šio projekto dalyviams yra siūloma alternatyva vietoj turistinio žemėlapio – mobili projekto programėlė, kurioje galite užsiregistruoti, sekti savo aplankytų objektų ir renginių skaičių, matyti, kiek dar trūksta iki galimybės laimėti prizus. Prizų laimėtojus (keturi dviračiai ir keturi elektriniai paspirtukai) numatoma pagerbti baigiamajame projekto renginyje, kuris vyks rugsėjo 19 dieną.

Parengė rajono Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė
Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-06 15:35