PASAULINĖS LIGONIŲ DIENOS MINĖJIMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2020 02 12

Vasario 11 – ąją Pasauline ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 d. Nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse.

Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija. Ji įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. Nuo 1920 m. Lietuvoje pradėta nemokamai gydyti vargšus savivaldybių ir kitose ligoninėse, nemokamai buvo gydomi visi mokyklas lankantys mokiniai. Nuo 1921 m. pradėtas nemokamas skiepijimas nuo užkrečiamųjų ligų. Gerinant sveikatos apsaugą daug įtakos turėjo nevyriausybinės organizacijos: medicinos draugijos, sąjungos katalikų gydytojų korporacijos, katalikų blaivybės organizacijos ir kt. 1926 m, Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu.

Vasario 11 d. VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Pasaulinės ligonių dienos proga Panevėžio vyskupas J.E. Linas Vodopjanovas OFM aukojo Šv. Mišias už ligonius ir dėl įvairių negandų kenčiančius žmones, už medikus, aptarnaujantį personalą, savanorius ir visus geros valios žmones, kurie padeda ligoniams, juos slaugo , visapusiškai jais rūpinasi.

Po Šv. Mišių susirinkusiems koncertavo Panevėžio Muzikos mokyklos liaudiškų muzikos instrumentų skyriaus moksleiviai (vadovai Jolanta Klišienė ir Vidas Klišius.)

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-20 16:49