Naujienos

PASAULINĖ TROMBOZĖS DIENA

2020 10 13

Kiekvienais metais spalio 13 d. yra minima Pasaulinė trombozės diena. Pirmą kartą ji paminėta 2014 m. Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos iniciatyva. Šios dienos minėjimu siekiama kuo plačiau supažindinti visuomenę su trombozės liga, sumažinti trombozių keliamų mirčių skaičių, pabrėžiant skirtingų širdies ir kraujagyslių ligų – veninės trombozės embolijos, insulto bei širdies smūgio priežastis.

Trombozė – būklė, kurios metu kraujo krešulys susiformuoja giliose kojų venose ( žinoma kaip giliųjų venų trombozė) ir kraujagyslėmis gali nukeliauti iki plaučių (žinoma kaip plaučių arterinė trombinė embolija).

Pasaulyje 1 iš 4 ligonių miršta nuo šios būklės, tačiau tik nedaugelis žino šios būklės simptomus. Giliųjų venų trombozę galime atskirti pagal skausmą ir patinimą pažeistoje galūnėje, taip pat juntamas karštis bei paraudimas. Plaučių arterinės trombinės embolijos simptomai yra kitokie: dusulys, dažnas kvėpavimas, krūtinės skausmas, dažnas širdies ritmas. Ši liga gali baigtis mirtimi, tačiau dažnai jos išvengiama, jeigu laikomasi tam tikrų gyvenimo taisyklių. Trombozės rizikos veiksniai yra paveldimumas, onkologiniai susirgimai, kontraceptinės tabletės, užsitęsusi imobilizacija, estrogenų arba hormonų terapija, nėštumas arba neseniai įvykęs gimdymas.

Kviečiame gyventojus aktyviau domėtis šios ligos faktoriais, požymiais bei simptomais. Tai – žinių bagažo kaupimas ne tik apie šią ligą, bet, svarbiausia, apie savo sveikatą ir priemones, kurios padės išvengti šios ligos.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-13 10:14