Naujienos

Paroda „Medžio ir vilnos duetas“ ir edukacinis užsiėmimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje

2020 07 17

2020 – ieji metai paskelbti Tautodailės metais. Ta proga šiemet visoje Lietuvoje bus rengiamos įvairios parodos, plenerai, kūrybinės stovyklos, edukacinės programos, Likėnų reabilitacijos ligoninėje tęsiama programa „ Menas gydo“. 2020 m. liepos 16 d. 11 val. pasigrožėti tautodailininkų Danutės ir Dano Stočkų paroda biuvetėje „Vilties angelas“ atėjo pacientai, darbuotojai, bendruomenės gyventojai, keliaujantys turistai. Tautodailinininkai atvyko iš Rokiškio krašto, pristatė vienetinius meniškus medžio ir vilnos dirbinius. Puikus reginys “Medžio ir vilnos duetas“  tarsi šokėjų pora derėjo ir papildė vienas kitą. Dirbiniai patraukė akį autentiškumu, išskirtiniu grožiu. Sukurti mylinčių rankų skleidė šilumą, nuoširdumą ir jaukumą. Pristatyti unikalūs dirbiniai iš rožės šaknies, „dainuojantys“ šaukšteliai stovintys ant medinių kojų, mediniai kryželiai padaryti iš ąžuolinių bažnyčios langų rėmų, skirti relaksacijai. Viename medžio dirbinyje buvo galima įžvelgti net keletą drakonų.

Minkšti ir mieli vilnos gaminiai turėjo savų paslapčių. Iš pirmo žvilgsnio aiškus darbelis galėjo turėti kitą žaismingą prasmę. Parodos metu visą biuvetę tarsi globojo baltas namų angelas iš vilnos. Šalia jo spalvoti drugiai, paukšteliai, avinėliai, katinai ir daugybė kitų šiltų darbelių.

Tautodailininkas Danas Stočkus gydėsi Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir džiaugėsi pagerėjusia sveikata. Kaip padėką ligoninės kolektyvui ir norėdamas palaikyti besigydančius pacientus, kad jie neprarastų vilties, tikėjimo pasveikti, neprarastų savų pomėgių, svajonių ir gyvenimo džiaugsmo surengė savo nuostabią medžio ir vilnos parodą. Nuo 14 val. įvyko edukacinis užsiėmimas pacientams. Tautodailininkas Danas pristatė įrankius medžio darbams atlikti, pasakojo apie medžio savybes, parodė kaip drožiamas šaukštelis iš medžio. Visi dalyvavę pacientai galėjo gaminti šaukštelį ir savo rankomis pajusti, koks švelnus jis tampa po šveitimo darbų.

Pacientės vėlė iš vilnutės žavingas skrybėlaites, mokomos tautodailininkės Danutės, kuriomis galės papuošti savo namus. Tautodailininkė Danutė pasakojo apie vilnos vėlimo metodikas.

Reginyje apsilankę pacientai ir svečiai liko sužavėti tautodailininkų dirbiniais ir nuoširdumu, o  prisiminimui šį renginį išsinešė jų pačių padirbtus šaukštelius, nuveltas skrybėlaites.

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-20 13:11