Naujienos

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE IMPLANTUOTI PIRMIEJI NAUJOS KARTOS STENTAI BIOMATRIX NEOFLEX LONG LENGTH

2021 03 05

Malonu Jus informuoti, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus specialistai, atlikdami sudėtingas operacijas, vis dažniau taiko naujas, inovatyvias diagnostikos ir gydymo technologijas, drąsiai ir, svarbiausia, labai sėkmingai dirba su naujos kartos medicinos įranga ir priemonėmis.

2021 m. vasario mėn. Intervencinės radiologijos skyriaus intervencinis kardiologas Tomas Vasylius pacientui implantavo pirmąjį naujos kartos stentą Biomatrix NeoFlex Long Length. Ši procedūra buvo atlikta 67 m. amžiaus pacientui, kuris į ligoninę buvo atvežtas GMP automobiliu ir jam buvo diagnozuotas ūminis miokardo infarktas su ST pakilimu. Pacientas skubiai pervežtas į rentgeno operacinę, jam atlikta vainikinių arterijų angiografija ir nustatyta kaltoji, infarktą sukėlusi, kraujagyslė – dešinioji vainikinė arterija. Kraujagyslė susiaurėjusi buvo ilgame segmente, matėsi gausiai susikaupusių trombų. Trombai buvo pašalinti aspiraciniu kateteriu ir implantuotas vienas, labai ilgas, patobulintas stentas, kurio išmatavimai buvo 3,5x48 mm. Procedūra praėjo sklandžiai, pacientas 1 parą gydytas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, po to, I Kardiologijos skyriuje. Praėjus 7 d. nuo operacijos, pacientas, būdamas geros savijautos, išrašytas į namus.

„Technologijoms žengiant į priekį, pacientų gydymas tampa geresnis, geresni rezultatai. Šiam pacientui implantuotas beveik 5 cm ilgio stentas. Jo užteko vieno. Dar visai nesenai tokių stentų nebuvo, reikėdavo implantuoti kelis stentus, o tai ilgindavo procedūras, o, svarbiausia, blogino pacientų prognozę. Džiaugiamės galėdami naudoti naujausias gydymo priemones ir jų pagalba padėti mūsų pacientams“, - šią labai sėkmingai praėjusią

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

procedūrą komentavo gydytojas intervencinis kardiologas Tomas Vasylius.

Vasario mėn. viduryje Respublikinės Panevėžio Ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus specialistai pirma kartą Lietuvoje implantavo naujos kartos stentą Biomatrix NeoFlex Long Length , esant lėtinei okliuzijai (CTO)  Procedūrą atliko Intervencinės radiologijos skyriaus intervencinis kardiologas Karolis Bumblauskas. Pacientas buvo atvežtas į rentgeno operacinę, jam atlikta vainikinių arterijų angiografija ir nustatyta užsikišusi dešinioji vainikinė arterija. Kraujagyslė okliuduota buvo ilgame segmente, matėsi gausiai susikaupusių kalkių . Kraujagyslė buvo sėkmingai atverta specialiomis priemonėmis, skirtomis šiai labai sudėtingai patologijai – lėtinei okliūzijai. Po to implantuotas vienas, labai ilgas, patobulintas stentas, kurio išmatavimai buvo 3,5x42 mm. Procedūra praėjo sklandžiai, pacientas 1 parą gydytas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, po to I Kardiologijos skyriuje ir po kelių dienų geros savijautos išleistas į namus.

„Esant geram naujų technologijų prieinamumui Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir dirbant labai aukštos kvalifikacijos specialistų komandai, pacientų gydymas yra efektyvesnis, saugesnis, geri rezultatai, trumpesnis pooperacinis gijimo laikotarpis. Šiam pacientui buvo implantuotas vienas labai ilgas naujos kartos stentas vietoje kelių stentų, kuriuos būtų reikėję implantuoti seniau. Kelių stentų implantavimas labiau ilgina procedūras, o, svarbiausia, blogina pacientų prognozę. Džiaugiamės, kad turime galimybę savo darbe naudoti naujausias gydymo priemones ir  tuo labai padėti mūsų pacientams“ – kalbėjo gydytojas intervencinis kardiologas Karolis Bumblauskas.

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

Dr. Andrius Pranculis
Respublikinės Panevėžio ligoninės
Inrevencinės radiologijos skyriaus vedėjas
Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-05 13:47