Naujienos

Pacientų pavežėjimo paslaugos

2019 06 25

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams kiekvieną dieną tenka vykdyti pacientų pavežėjimo paslaugas. Pacientai, kuriuos reikia pervežti iš vieno ligoninės padalinio į kitą (Ligoninė - Infekcinė ligoninė, Ligoninė - Likėnų reabilitacijos ligoninė, Infekcinė ligoninė - Likėnų reabilitacijos ligoninė) yra pervežami specialiuoju ligoninės transportu nemokamai. Taip pat nemokamai yra pervežami itin sunkiai sergantys pacientai, kuriems nėra galimybių tęsti gydymo mūsų ligoninėje (į Santaros klinikas Vilniuje, Kauno klinikas ar kitus medicinos centrus). Tokie pacientai pervežami C klasės reanimobiliu, lydint gydytojui anesteziologui reanimatologui ir bendrosios praktikos slaugytojui.
Kiti pacientai, kuriems nėra reikalinga antrinio ar tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslauga, bet jie ar jų artimieji pageidauja pavežėjimo paslaugą gauti iš VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės, privalo už ją mokėti. Šios paslaugos suteikimo, apmokėjimo už ją tvarka, kainos paskaičiavimo metodika yra patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999-07-30 įsakymu Nr. 357. Paslaugos kaina paskaičiuota įvertinant automobilio eksploatacijos kaštus (amortizacija, nusidėvėjimas, civilinės atsakomybės draudimas) ir vairuotojo bei pacientą lydinčio darbuotojo valandinį darbo užmokestį. Jei pacientą ar jo artimuosius netenkina ligoninės nustatyta kaina, jie visada turi galimybę rinktis kitą pavežėjimo būdą - tą, kuris jiems labiausiai tinka arba pasinaudoti Panevėžio miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro teikiamomis pavežėjimo paslaugomis.
Pastaruoju metu vis dažniau kyla problemos, susijusios ne su medicininės pagalbos suteikimu pacientui, bet socialinio pobūdžio klausimai, kai, baigus antrinio ar tretinio lygio gydymo kursą, reikia senyvo amžiaus vienišą pacientą ar pacientą, niekur nedeklaravusį savo gyvenamosios vietos, išrašyti namo.
Būtent šiai aktualiai nūdienos problemai spręsti šį ketvirtadienį (birželio 27 d.) Panevėžio miesto savivaldybėje ir vyks atsakingų darbuotojų išplėstinis pasitarimas. VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei rūpi ne tik kokybiškų ir savalaikių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimai, bet ir senstančios Lietuvos socialinių klausimų tolimesni sprendimai žmogaus gerovei. Apie priimtus sprendimus informuosime Panevėžio krašto gyventojus.
Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 11:50