NAUJA NERVINIO GRĮŽTAMOJO RYŠIO ĮRANGA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2021 06 04

Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo sertifikuotą profesionalią nervinio/biologinio atgalinio ryšio įrangą ir paskyrė ją Vaiko raidos centrui. Pagrindinis šios įrangos panaudojimo tikslas – vaikų aktyvumo ir dėmesio sutrikimų gydymas, padidinto impulsyvumo mažinimas, miego sutrikimo gydymas. Vėliau planuojama išplėsti šios įrangos panaudojimo galimybes ir naudoti ją nerimo, streso sutrikimų gydymui vaikų ir paauglių amžiuje.
„Ši įranga veikia labai paprastai – prie paciento galvos prijungiami jutikliai, kurie fiksuoja galvos smegenų encefalogramą. Pacientas stebi kompiuterio ekrane pateiktą žaidimą, dėlionę ar kažkokį kitą judesiu paremtą siužetą ir tokiu būdu dalyvauja šiame procese. Metodo tikslas – sukaupti dėmesį ir jį išlaikyti. Jei pacientas praranda koncentraciją, jo mintys pradeda nuklysti kitur, vaizdas ekrane sustoja ir tam, kad prasidėtų judesys, pacientas turi vėl sukaupti savo dėmesį. Kompiuterinėje programoje yra tam tikri režimai, kurie atspindi asmens susikaupimo būsenas“, - apie naujos įrangos veikimo pricipus pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centro vedėjas, vaikų ir paauglių psichiatras Mindaugas Gurevičius.
„Mūsų Vaiko raidos centro tikslas – taikyti pačias naujausias gydymo metodikas. Užsitęsė pandemija, užtruko nuotolinis mokymasis ir nuo to kenčia tiek vaikai, tiek šeima, tiek mokykla. Visa tai aiškiai pastebime analizuodami pacientų, apsilankančių Vaiko raidos centre, srautus. Sveikatos sutrikimai pasireiškia nerimo, dirglumo, nuotaikų kaitos, negalėjimo susikoncentruoti nusiskundimais. Per kompiuterinius žaidimus mes siekiame tikslo - gražinti žmones į normalų gyvenimą. Labai svarbu tai, kad tai yra nemedikamentinė gydymo priemonė, kuri efektyvumu gali prilygti medikamentams, tačiau nėra nepageidaujamų poveikių, kuriuos gali sukelti medikamentai. Tai ypač svarbu tai pacientų grupei, kurie negali vartoti medikamentų – netoleruoja jų ar yra neefektyvūs, neefektyvios kitos intervencijos. Šis metodas yra labai geras, nes vaikas išmoksta geriau reguliuoti savo fiziologines būsenas, ko pasekoje gaunamas ilgalaikis teigiamas poveikis. Būtina atkreipti dėmesį, kad pacientai labai gerai toleruoja šį gydymo būdą, nes tai nėra medikamentai, tai nėra įkyrūs pašnekesiai, o visas procesas vyksta žaidimo forma. Respublikinė Panevėžio ligoninė pirmoji šalyje pradėjo taikyti šį metodą, kuris, kaip rodo pirmieji pastebėjimai ir pacientų atsiliepimai, įgyja vis daugiau populiarumo. Manome, kad tai – perspektyvus gydymo būdas, tad ateityje planuojame išplėsti mūsų centro galimybes tiek, kad galėtume šias gydymo metodikas taikyti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų gydyme“ – apie naują įrangą pasakojo ir ateities įžvalgomis dalijosi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.
Nauja, moderni medicinos įranga atveria naujas galimybes įvairių vaikų ir paauglių susirgimų gydymui. Kviečiame visus, kuriems pasireiškia nerimo, dirglumo, depresijos, nuotaikų kaitos, koncentracijos ir dėmesio sutrikimų požymiai, kreiptis į Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centrą dėl šių būsenų ištyrimo ir gydymo.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 12:54