Naujienos

Likėnų reabilitacijos ligoninėje bus teikiamos stacionarinės medicininės reabilitacijos II (kvėpavimo sistemos ligos) paslaugos

2023 01 27

Nuo šių metų vasario 1 d. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninei suteiktas leidimas, teikti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau- PSDF) biudžeto lėšų  apmokamas antrinės stacionarinės medicininės  reabilitacijos II (kvėpavimo sistemos ligos) paslaugas Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje.

„Džiaugiuosi, kad ir Likėnų reabilitacijos ligoninėje, pacientai galės gauti  reabilitacijos II kvėpavimo sistemos ligų paslaugas. Sergančiųjų kvėpavimo ligomis gydymas neatsiejamas nuo reabilitacijos, tai svarbus gydymo etapas, leidžiantis pacientui greičiau išgyti. Savalaikė reabilitacija padeda greičiau sveikti, išvengti komplikacijų ir neigiamų ligos pasekmių. Likėnų reabilitacijos ligoninėje sieksime užtikrinti ne tik didesnį reabilitacinių paslaugų prieinamumą, bet ir jų kokybę “, - teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas, gydytojas pulmonologas M. Vaitkus įsitikinęs, kad skiriant reabilitacinį gydymą, taikomi šiuolaikiški gydymo metodai sumažina ir palengvina buvusios ligos simptomus, pagerina funkcinę būklę ir  gyvenimo kokybę.

„Pacientams, atvykusiems į Likėnų reabilitacijos ligoninę, pagerinti sveikatos būklės, sergant lėtinėmis plaučių ligomis ir norint pagreitinti išgijimą, po buvusio ligos paūmėjimo, bus taikomos įvairios, šiuolaikiškos reabilitacijos procedūros. Įvertinus ligonio bendrą būklę, sudaromas individualus gydymo kompleksinis planas. Likėnų reabilitacijos ligoninėje, pacientams gydyti bus taikomos įvairios priemonės ir metodai, atsižvelgiant į gydomą ligą:
  • Kineziterapija - gydymas judesiu, skiriama aktyvi arba pasyvi kineziterapija, vibracinis masažas, pozicinis masažas;
  • Dietoterapija - su dietologu aptariama antialerginė dieta;
  • Fizioterapinės procedūros - natūralių ir dirbtinių veiksnių naudojimas, elektrostimuliacija, magneto terapija, ultragarso terapija, decimetrinių bangų terapija, vandens terapija, kurios veikia priešuždegimiškai, broncholitiškai, mažina organizmo jautrumą, ramina bei gerina kvėpavimo funkciją;
  • Klimatoterapija – buvimas, vaikščiojimas Likėnų parke, kur galima mėgautis ypatingai sveiku parko oru;

Dėl reabilitacinio gydymo į Likėnų reabilitacijos ligoninę galės kreiptis asmenys, sergantys lėtinėmis plaučių ligomis po paūmėjimo, po plaučių darinių ir/ar  onkologinių operacijų, taikyto chemoterapinio gydymo“, - kalbėjo direktoriaus pavaduotojas M. Vaitkus.

Džiaugiamės, galėdami ne tik Rytų Šiaurės Lietuvos, bet ir kitų regionų pacientams, sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis, skirti mediciniškai pagrįstą ir kliniškai įrodytą reabilitacinį gydymą.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-27 10:19