Karpinių parodos „Lietuva karpiniuose“ atidarymas Likėnų mineralinio vandens biuvetėje ir edukaciniai užsiėmimai pacientams

2019 10 03

Spalio 2 d. biuvetėje atidaryta puiki karpinių iš popieriaus paroda. Parodos autorė tautodailininkė, karpinių meistrė, daugybės parodų dalyvė Saigūnė Rožėnienė. Paveiksluose iš popieriaus – tradiciniai, mūsų kraštui būdingi raštai, karpiniai simetriški, juose ir giedantys paukščiai ir įvairiausi medžiai, žiedai, ornamentai, net lietuviškos mandalos. Autorė pasakojo, kaip gaminami karpiniai, kad tai jos gyvenimo džiaugsmas, pats mylimiausias hobis. Darbai labai kruopštūs, juose pilna smulkių detalių, pati autorė sako, kad jos darbai primena velykinių margučių raštą. Lankytojai apžiūrėjo parodą, kuri bus eksponuojama dvi savaites, po to vyko praktiniai užsiėmimai, mokymai, edukacija. Ergo terapijos kabinete pacientai patys bandė daryti karpinius. Užsiėmimai praėjo labai linksmai , su gera nuotaika, moterys negalėjo patikėti, kad išlanksčius popieriaus lapą į jas žvelgė nuostabūs gėlių raštai, ant šakų tupintys paukščiai. Edukaciniai užsiėmimai truks visą mėnesį, o užsiėmimus vainikuos bendras visų pacientų sukurtas karpinys. Esame labai dėkingi tautodailininkei už šias pamokas, už tai, kad turime galimybę susipažinti su dar viena meno rūšimi – karpiniais.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 14:30