INTERAKTYVI POPIETĖ LIKĖNŲ REABILITACIJOS LIGONINĖJE „RADVILŲ EPOCHOS MADOS“

2021 10 22

Už lango lėtai krintant lietaus lašams ir nostalgiškai sūkuriuojant įvairiaspalviams  Likėnų parko medžių lapams, 2021 m. spalio 21 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ būrelis žiūrovų kantriai laukė kunigaikščių Radvilų epochos madų pristatymo. Skambėjo renesansinė muzika, kurią savo rankų darbo arfomis atliko Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos pedagogės Romualda Virginija Butkevičienė ir Eglė Jažauskienė. Už širmos vyko intensyvūs darbai – kameristė,  didikų apranga besirūpinanti tarnaitė (muziejininkė Rima Binkienė), triūsė, rengdama pasirodymui reabilitacijos ligoninės darbuotojus Liną ir Vaidą, tą vakarą sutikusius pabūti modeliais.

Kol jaunoji kunigaikštytė buvo rėdoma fardingeilu (apatiniu sijonu), pasijoniu, korsetu ir sijonu, „Sėlos“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė pasakojo apie XVII a. pradžios mados subtilybes, komentavo kiekvieno rūbo paskirtį. Moteriški sudėtingos konstrukcijos rūbai sluoksnis po sluoksnio rengiami jaunai moteriai, atitiko kunigaikštytės Liudvikos Karolinos Radvilaitės dėvėtus rūbus. Iš užjūrio šilkų  (tikrąja to žodžio prasme) pasiūti vyriški rūbai – kojinės ir keliaraiščiai, apatiniai bridžai, bridžai, dupletas – leido žiūrovams įsivaizduoti kaip puošėsi jaunasis Jonušas Radvila po studijų Leipcige (būdamas brandesnio amžiaus rengėsi sarmatiško stiliaus drabužiais). Modeliai išdidžiai vaikščiojo biuvetėje, leisdami susirinkusiems žiūrovams grožėtis atkurtais istoriniais kostiumais. Netrūko norinčių su jais nusifotografuoti.  Beje, Liudvika Karolina Radvilaitė  buvo Jonušo Radvilos anūkė ir gyvenime jie niekada nebuvo susitikę. Kostiumai buvo pristatyti ir gydymo korpuse ligoninės pacientams, kurie dėl ligos negalėjo ateiti iki biuvetės.

Renginio dalyvius maloniai sušildė Likėnų reabilitacijos ligoninės šeimininkių paruošti patiekalai iš kunigaikščių Radvilų meniu: populiariausia to meto sriuba – barščiai su dešra ir pyragas.

Renginyje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, jo patarėja Joana Kvedaravičienė, Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė, Biržų „Sėlos“ muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius.

Popietė „Radvilų epochos mados“ – projekto „Biržų kunigaikštystė (1547 – 1811) – europietiškų kultūros ir gyvenimo būdo tradicijų centras“, įgyvendinamo pagal Biržų rajono VVG VPS „Biržų rajono kaimo vietovių vietos plėtros strategija 2015 – 2023 m.“ priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ renginys.

„Nuoširdžiai dėkojame Biržų „Sėlos“ muziejaus kolektyvui už puikią edukacinę programą „Radvilų epochos mados“, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos atstovams už nuostabiai atliktas renesanso laikų melodijas, dalyviams – už didelį susidomėjimą renginiu ir nuoširdų svečių priėmimą. Dėkoju ir ligoninės šeimininkėms už pagamintus patiekalus iš kunigaikščių meniu. Labai džiaugiamės šiuo nuoširdžiu ir visapusiškai naudingu mūsų bendradarbiavimu su „Sėlos“ muziejaus ir Vlado Jakubėno muzikos mokyklos kolektyvais. Tikiu, kad bendri mūsų renginiai ir toliau vykdys Biržų krašto istorinės praeities ir dabarties įvykių sklaidą, supažindindami visuomenę su turtinga ir reikšminga Biržų krašto istorija ir dabartimi,“ – susirinkusiems dėkojo Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 13:16