Naujienos

Naujai įrengtame, moderniame Geriatrijos skyriuje apsilankė Pensininkų bendrijos „Panevėžio bočiai“ nariai

2023 09 19

Jau tapo tradicija Pensininkų bendrijos „Panevėžio bočiai“ narių apsilankymai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Dalykiškas ir nuolatinis bendradarbiavimas su visuomene - svarbus siekiant spręsti bendruomenėms ir gyventojų grupėms aktualius klausimus, vykdant reformas ir pokyčius, priimant sprendimus, turėsiančius įtakos visuomenei ar atskiroms jų grupėms. Tiksliniais susitikimais, veiklos pristatymais, viešomis konsultacijomis siekiama paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą, keistis nuomonėmis aktualiais klausimais. Tokie susitikimai reikalingi abiem pusėms – jie didina motyvaciją, supratimą, suartina medicinos darbuotojų bendruomenes su visuomene.

Šiandien rugsėjo 19 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje svečiavosi gausus Pensininkų bendrijos „Panevėžio bočiai“ atstovų būrys, lydimas pirmininko Vitalijaus Satkevičiaus. Ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko, Geriatrijos skyriaus vedėjo Arno Paškevičiaus ir viso kolektyvo iniciatyva buvo organizuotas susitikimas, kurio tikslas - pristatyti neseniai atidarytą modernų, Europos ir pasaulio standartus atitinkantį Geriatrijos skyrių.

Susitikimą ligoninės Posėdžių salėje pradėjo teisininkė Jurgita Plekavičiūtė paskaita „Pagarba, pasitikėjimas ir atsakomybė tarp medikų ir pacientų“. Teisininkė akcentavo, kad sveikatos priežiūros srityje geri santykiai su pacientais yra svarbiausia ryšio priemonė užtikrinanti efektyvius pasitikėjimu ir pagarba grįstus gydytojų santykius su pacientais. Po paskaitos, Pensininkų bendrijos pirmininkas V. Satkevičius padėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams už gydymą ir slaugymą tėvelio, kuris  buvo apsuptas rūpestingų ir profesionalių gydytojų.

Susitikimą tęsė Geriatrijos skyriaus vedėjas Arnas Paškevičius, kuris susirinkusiems pristatė skyriaus veiklą, įkūrimo istoriją ir teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.

„Įgyvendinus projektą Respublikinėje Panevėžio ligoninėje  buvo įkurtas modernus, Europos ir pasaulio standartus atitinkantis Geriatrijos skyrius. Mūsų pagrindinis tikslas  - teikti aktyvaus gydymo paslaugas, gydom tam tikras ligas, jų paūmėjimus, kurie sutrikdo visuomeninį funkcionavimą. Ligoniai hospitalizuojami skubos ir planine tvarka. Mūsų skyriaus pagrindiniai uždaviniai: išsamus geriatrinio paciento, geriatrinių sindromų diagnostika, funkcinės būklės pagerinimas ir kt. Šiame skyriuje yra visa reikalinga įranga, būtinos priemonės bei paslaugos vienoje vietoje. Kiekvienoje palatoje įrengti kėlimo įrenginiai,  signalinės ir sekimo sistemos sujungtos su visomis patalpomis, kad prireikus senyvo amžiaus pacientui pagalbos, jis galėtų prisišaukti čia ir dabar. Skyriuje dirba gydytojai geriatrai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichologai, kurie padeda pacientui kuo greičiau grįžti į savo įprastinį gyvenimą“, – pasakojo vedėjas A. Paškevičius.

Vedėjui baigus pasakoti  visi skubėjo į Geriatrijos skyrių, visa tai apie ką girdėjo, išvysti savo akimis. Apsilankę skyriuje bendrijos „ Panevėžio bočiai“ nariai liko sužavėti  įranga, lengvinančia senjorų priežiūrą bei jų gydymą, ir skyriaus estetika. Smalsiausios senjorės išbandė masažo kokybę moderniuose krėsluose, iš kurių nenorėjo pakilti. Vedėjas A. Paškevičius parodė kineziterapijos salę, kur vyksta kineziterapijos užsiėmimai. Gydytojas vos spėjo atsakinėti į klausimus užduodamus senjorų, kuriuos domino viskas: ligos, skyriaus moderni įranga, gydymas ir kt.

Pasibaigus susitikimui Pensininkų bendrijos „Panevėžio bočiai“ Geriatrijos skyriaus vedėjui A. Paškevičiui  išsakė ne vieną padėkos žodį už nuostabų bendravimą ir išsamias konsultacijas jų rūpimais klausimais, o tarpusavyje šnabždėjosi, kad taip moderniai įrengto  skyriaus  jiems niekur neteko matyti.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-19 17:44