Floristikos užsiėmimas VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje „Atnešiu Tau vasarą iš žaliuojančių pievų“

2021 07 19

Sulaukėme kvapnios vasaros, su savimi atnešusios ne tik kaitrą, bet ir didžiulį glėbį nuostabiausių žiedų. Klausant nuostabiai dainuojančios vasaros ir mūsų širdyse nostalgiškai suskamba daina:

„Laukų gėle, žole žalia,

Gaivia rasa nupraus Tave“.

Tęsdamos projektą „Menas gydo“, organizatorės VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė, socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė, medicinos psichologė Rasa Ivanovienė ir ergoterapeutė Ramunė Bareikaitė pakvietė pacientus ir darbuotojus prisijungti prie mini floristikos projekto.

Liepos 15 d. 14 val. užsiėmimas vyko biuvetėje „Vilties angelas“. Kūrėme spalvingas puokšteles iš sodų, darželių, laukų gėlių, kurias atnešė darbuotojai. Prisiliesdami prie švelnių gėlių stiebelių ir žiedų, pasijautėme lyg lauko pievoje. Džiugino puokščių gausa ir žavus paprastumas. Visi dalyviai gėrėjosi vienas kito kūryba, atsipalaidavo, grožėjosi kvapniomis gamtos dovanomis.

Liepos 16 d. nuo 13 val. iš gėlių žiedų parko pievoje ant samanų paklotės šalia II-o  gyvenamojo korpuso kartu su darbuotojais kūrėme mandalas. Vieni susidomėję pacientai kūrybinį procesą stebėjo iš balkonų, kiti – dalyvavo, vis patardami, kaip gražiau papuošti mandalas.

Gėlių mandala – apvali kaip Žemė, Saulė, Mėnulio pilnatis, sielą, kūną ir dvasią harmonizuojanti meno terapija. Ji -  tarsi užburtas, nuolat besisukantis, ratas, kvepiantis amžinybe.

Šių kūrybinių užsiėmimų tikslas – atpalaiduoti mintis nuo kasdienės rutinos, pasidžiaugti vasaros gėlėmis, papuošti aplinką, prasmingai pabendrauti.

Dėkojame pacientams ir darbuotojams už pastangas, palaikymą, puikią nuotaiką.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 13:00