Naujienos

ELASTOGRAFIJA – NAUJAS TYRIMAS ULTRAGARSU RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2021 02 19

Džiugu, kad vis dažniau mus pasiekia ne tik žinios apie sukurtą naujos kartos medicinos įrangą, suteikiančią puikias galimybes atlikti neinvazinius, neskausmingus ir labai saugius bei informatyvius tyrimus, tačiau dar džiugiau yra tai, kad ši inovatyvi įranga pasiekia mus, Panevėžio krašto gyventojus, tuo pačiu suteikiant vis daugiau galimybių realiu laiku pritaikyti šią įrangą pacientų ligų diagnostikai, stebėsenai ir gydymui.

Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo neinvazinį prietaisą, skirtą kepenų ligų tyrimams atlikti  elastografijos metodu. Šiuo metu daugumoje šalies gydymo įstaigų kepenų fibrozės laipsnio diagnostikai nustatyti taikoma skausminga ir rizikinga intervencija – kepenų biopsija. „Prieš įsigyjant šį aparatą pokyčius kepenyse buvo galima nustatyti tik biopsiniu tyrimu. Tačiau kiekviena intervencija į paciento kūną yra rizikinga. Be to, žmogus jaučia baimę, atsiranda įvairūs psichologiniai barjerai. Tyrimas šiuo elastografu sumažina kepenų tyrimo riziką, palengvina procedūrą, pacientui užtikrina komfortą bei saugumą, yra informatyvus ir greitas – tyrimas užtrunka apie 10 minučių ir yra neskausmingas, jam nereikia specialiai ruoštis“, - apie naują elastografą pasakoja ligoninės Gastroenterologijos skyriaus vedėjas dr. Darius Kriukas.

„Šis prietaisas – tai labai pažangi naujos kartos medicinos įranga ir jos mūsų šalyje nėra labai daug – tik didžiosiose šalies gydymo įstaigose. Kitose šalyse šis prancūzų sukurtas aparatas yra gerai žinomas ir naudojamas. Jis leidžia įvertinti kepenų fibrozės lygį (surandėjimo, susiraukšlėjimo procesą). Pastaruoju metu diagnostinės ir terapinės procedūros tampa vis mažiau invazinės, o kepenų fibrozės įvertinimas elastografu -  vienas pavyzdžių, kaip invaziniai tyrimai tampa neinvaziniais. Mūsų ligoninės gydytojai nuolat tobulina savo profesinę kvalifikaciją, ligoninė įsigyja vis daugiau naujos, pažangios medicinos įrangos ir visa tai daroma turint tik vieną tikslą – plėsti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo spektrą, jų prieinamumą ir užtikrinti nepriekaištingą šių paslaugų teikimo kokybę“,  - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pacientams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis, kepenų fibrozės laipsnio nustatymas yra labai svarbus ne tik planuojant gydymą ir atsaką į jį, bet ir planuojant stebėjimą, ypač jei yra nustatoma kepenų cirozė. Diagnozuojant kepenų fibrozę, svarbu atsižvelgti į visus turimus paciento duomenis: anamnezę, fizinį ištyrimą, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų rezultatus.

„Pirmiausia, žinoma, šis aparatas bus naudojamas atlikti tyrimus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje besigydantiems pacientams. Tačiau, gera žinia yra ta, kad tyrimus šiuo aparatu galės atlikti ir visi tie, kurie skundžiasi kepenų ligomis ar yra įtarimų dėl šio susirgimo. Kad patekti šiam tyrimui pas gydytoją specialistą, Jums reiks Jūsų Šeimos gydytojo siuntimo, arba gydytojo specialisto siuntimo, arba nustatyta tvarka užsiregistruoti Konsultacijų poliklinikoje“, - kalbėjo dr. Darius Kriukas.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-19 13:33