Edukacinis užsiėmimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje „Šiaudiniai dirbiniai“

2020 10 16

Tęsiant projektą “Menas gydo“, spalio 13-15 dienomis Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ vyko edukaciniai užsiėmimai pacientams, skirti mokymuisi pinti šiaudinius sodus, žvaigždes, eglutės žaisliukus ir šiaudines girliandas.

Biržų krašto tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė įgyvendina projektą „Tradiciniai amatai Vakarų Aukštaitijoje“. Jo metu ji mokė pacientus kūrybos iš šiaudelių paslapčių.

Lietuviškų rankdarbių tradicijose labai svarbi kūryba iš šiaudelių. Šiaudas – nenutrūkstamas gyvybės simbolis, kuris tautodailininkų rankose virsta meno kūriniais.

Pagrindinės priemonės rankdarbiams pagaminti buvo: rugių šiaudeliai, adata, siūlai, žirklės ir kitos dekoracinės priemonės. Prasidėjo pacientų kūrybinė kelionė su įkvėpimu, nepaisant to, kad pirštai, veriant šiaudelius, ne visada buvo paklusnūs. Edukacinių mokymų dalyvius vienijo puiki nuotaika, įkvėpimas ir didžiulis noras įvaldyti šiaudelių vėrimo subtilybes. Kūryba iš šiaudų padeda išlaisvinti mintis, atskleisti vidinį pasaulį, fantazijas, svajones. Kurdamas žmogus atsipalaiduoja, nusiramina, gali pabėgti nuo įvairių rūpesčių, nuovargio, kasdieninės rutinos.

Artėjant Šv. Kalėdų šventei, pagaminti kūriniai iš šiaudelių kai kuriems pacientams gali tapti puikia idėja namuose papuošti eglutę, pajusti savo rankomis liestų šiaudelių skleidžiamą šilumą bei jaukumą.

2020 metai, kurie yra paskelbti tautodailės metais, baigiasi. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė padėkojo amatų meistrei Zitai Kumpelienei už pravestus mokymus pacientams ir palinkėjo kūrybinių minčių ir sėkmės, įgyvendinant naujus projektus.

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-16 14:38