Edukacinis užsiėmimas „Apyrankių vėrimo pradžiamokslis“ Likėnų reabilitacijos ligoninėje

2020 02 07

Derinti žaismingų karoliukų spalvas, pasinerti į kūrybinį procesą – vienas iš daugelio atsipalaidavimo būdų, malonus užsiėmimas padeda užsimiršti apie turimas sveikatos problemas.

2020 m. vasario 6 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės II-o korpuso III-čiojo aukšto foje užsiėmimą pravedė ligoninės administratorė Lina Meškauskienė. Pacientai buvo supažindinti su reikalingomis detalėmis, kurios pagyvina ir puošia apyrankes: tai įvairūs stikliniai karoliukai, intarpai, karoliukų kepurėlės, metalinės detalės. Vėrimui reikalingos specialios replės detalėms užspausti, palenkti, kirpti, taip pat valas, vielutė ar speciali gumutė karoliukams verti. Buvo panaudoti akmenukai, kurie, kaip teigiama įvairiuose šaltiniuose, turi gydomųjų savybių.

Šungitas – juodas mineralas, neutralizuojantis elektromagnetines bangas, naudojamas ne tik papuošalų gamybai - geriamas šungito vanduo taikomas gydymui.

Rožinis kvarcas antikoje buvo garbinamas kaip meilės akmuo, jis padeda atsipalaiduoti, gydo širdies žaizdas, stiprina grožio pojūtį ir kūrybingumą.

Turkis buvo panaudotas mėlynos, šviesiai rudos ir baltos spalvos. Arabų šalyje turkis laikomas laime nešančiu akmeniu, kuris suteikia apsaugą, harmoniją, pilnatvę. Turkis ramina skausmą, uždegiminius procesus.

Kalnų krištolas – vienas stipriausių negatyvią energiją aplinkoje valančių akmenų, padeda susikaupti, stiprina intuiciją, gerina miegą.

Pradedant daryti apyrankę reikalinga išmatuoti riešo apimtį, pasiruošti gumutę, išsirinkti patinkančius karoliukus, įkomponuoti papuošimus ir kurti. Mineralinius akmenis galima derinti su įvairiomis faktūromis, geriausia dera su metalu ir panašios spalvos stikliniais karoliukais.

Pacientams sunkiausia buvo daryti kilputes iš vinučių, ant kurių kabinamas vienas ar du karoliukai apyrankei gražinti. Šis veiksmas reikalauja didesnių pastangų ir įgūdžių.

Pacientai įsijautė į kūrybinį procesą, rinkosi karoliukus net pagal savo rūbų spalvą. Buvo   spėjančių sunerti ir po dvi apyrankes. Smagu, kad užsiėmime dalyvavo du vyrai, kurie suvėrė puikias, žaismingas apyrankes. Visi dalyvavę su savimi išsinešė ne tik spalvingų kūrinių, bet pasipildė geros energijos, nuotaikos, nors trumpam pamiršo ligas. Pacientai dėkojo už turiningai praleistą laiką.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-20 16:48