Dailės terapijos užsiėmimas „Rudens paveikslas“ VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje

2021 09 24

Sulaukėme puikaus metų laiko, kuris mums dovanoja spalvingus krentančius lapus, vėjyje skrendančius gėlių žiedus, ilgėjančius vakarus. Tai -  ruduo. Atsiranda didesnis poreikis burtis į grupes, bendrauti, palaikyti artimesnius socialinius ryšius, užsiimti kūryba. Tuo tikslu socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė ir medicinos psichologė Rasa Ivanovienė  Likėnų reabilitacijos ligoninėje organizavo dar vieną užsiėmimą, tęsiant projektą „Menas gydo“. Rugsėjo 23 d. I – ojo korpuso ergoterapijos kabinete pacientės darė įspaudus natūralių augalų pagalba, kurie buvo surinkti iš rudenėjančio Likėnų parko, kūrė savo rudens paveikslą. Įdomiems darbams įkvėpė Vytauto Mačernio eilės:

„Ateina rudenys per pievų žiedus,
Per žalio miško lapelius,
Taip šaltą rytmetį, paukšteliai nebegieda
Ir nebežydi žiedas, pilnas ir gražus.

Koks mėlynas dangus!
Danguj akutės gailios kas vakarą graudina mus.
Prisirenka širdy daug ilgesio, daug meilės
Berašant rudenio žodžius.“

Pacientėms labai patiko prasmingai praleistas laikas, galimybė pabendrauti tarpusavyje, pasidalinti savo fantazijos blyksniais, išreikštais piešiniuose.  Jos džiaugėsi,  galėsiančios žiemos metu jų sukurtuose paveiksluose dar ir dar kartą pasigėrėti sustabdytomis rudens akimirkomis.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 13:11