COVID – 19 IR KITŲ INFEKCINIŲ LIGŲ AUKŠTAITIJOS VALDYMO KLASTERIS

2020 03 12

Kovo mėn. 11 dieną Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso (COVID – 19) pandemiją. Pandemija – tai nekontroliuojamas ligos proveržis, kai liga plinta tarp žmonių daugelyje skirtingose pasaulio vietose esančių šalių tuo pačiu metu.

Kovo mėn. 12 d. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Konferencijų salėje vyko Panevėžio ir Utenos apskričių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų ar jų įgaliotų asmenų posėdis, skirtas įgyvendinti LR SAM ministro įsakymą steigti koronaviruso COVID – 19 ir kitų infekcinių ligų valdymo Lietuvoje klasterius bei aptarti kitus aktualius klausimus bei bendrus, tinkamai koordinuotus veiksmus, susijusius su koronaviruso galimu plitimu Aukštaitijos regione.

Pranešimus susirinkusiems skaitė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas („COVID – 19 ir kitų infekcinių ligų Aukštaitijos valdymo klasteris“) ir ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus („Dėl koronaviruso COVID – 19 organizavimo tvarkos Panevėžio ir Utenos apskrityse“).

Pranešėjai išsamiai atsakė į posėdžio dalyvių klausimus, kvietė visus likti dalykiškais, profesionaliais ir atsakingai teikti kvalifikuotas sveikatos priežiūros paslaugas, užtikrinti tinkamą komunikaciją bei efektingą išteklių panaudojimą.

Visiems dar kartą primename koronoviruso COVID – 19 simptomus ir elementarias apsisaugojimo priemones:

Simptomai: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas, kiti kvėpavimo sutrikimai, silpnumas, nuovargis, raumenų skausmas, kaulų „laužymas“.

Kaip saugotis patiems? Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu (ne rečiau kaip 7 kartus per dieną), laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ir čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos rankos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su aplinkiniais( nespausti rankos sveikinantis, neapsikabinti, nesibučiuoti), laikytis saugaus atstumo vienam nuo kito (apie 2 metrai), susilaikyti nuo dalyvavimo masiniuose renginiuose, pobuviuose, maksimaliai apriboti apsilankymo prekybos centruose, kitose viešose vietose, laiką, atsisakyti kelionių į užsienį.

Tuo pačiu informuojame visus, kad VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija atsakingai vertina susidarančią situaciją ir yra pasirengusi suteikti visą būtiną pagalbą susirgimų atvejais.

Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Nr. V – 285 „Dėl gripo epidemijos savivaldybėse skelbimo, kaip COVID – 19 plitimo prevencijos“ Panevėžio mieste nuo kovo mėn. 6 d. yra paskelbta gripo epidemija. Visiems rekomenduojama vykdyti Panevėžio miesto savivaldybės gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių plane numatytas priemones epidemijos metu.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 08:30