BIRŽŲ VLADO JAKUBĖNO MUZIKOS MOKYKLOS ABSOLVENTŲ DIPLOMINIŲ DARBŲ PARODA IR KONCERTAS BIUVETĖJE „VILTIES ANGELAS“

2021 06 15

Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje teikiamos fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, kurios yra sudedamoji, nemedikamentinė gydymo dalis, sergant įvairiausiomis ligomis. Šios procedūros padeda pacientams po ligos grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sustiprinti sveikatą, pagreitinti daugelio ligų sveikimo procesą, atstatyti organizmą po traumų ir/ar operacijų, persirgto insulto, infarkto ir kt.

Nuo seniausių laikų menas laikomas viena svarbiausių žmogaus saviraiškos priemonių. Kuriant atsiskleidžia mūsų vidinis pasaulis, nuotaikos, jausmai, santykis su mus supančia aplinka ir kitais žmonėmis. Kūryba – tai ne tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir efektyvus psichoterapinio gydymo metodas, galintis padėti atsikratyti daugelio sveikatos sutrikimų. Yra nustatyta, kad meno terapija veikia ne tik dvasinę žmogaus būseną. Ji gerina regos ir judesio koordinaciją, atkuria ir vysto sutrikusią motoriką.

Prieš keletą metų Likėnų reabilitacijos ligoninėje buvo pradėti meno terapijos programos „Menas gydo“ užsiėmimai, kuriuos labai pamėgo ne tik šioje reabilitacijos ligoninėje besigydantys pacientai, tačiau juose mielai laisvu nuo darbo metu  lankėsi ir ligoninės darbuotojai. Deja, 2019 m. pavasarį, prasidėjus COVID – 19 pandemijai, teko nutraukti šiuos užsiėmimus. 2021 m. vasaros pradžioje, Lietuvoje ženkliai pagerėjus epidemiologinei situacijai ir panaikinus daugumą žmonių bendravimą ribojančių reikalavimų, meno terapijos programa „Menas gydo“ vėl buvo atnaujinta.

2021 m. birželio 14 d. ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ buvo surengta Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos absolventų diplominių darbų paroda, o vėliau, ligoninės parke šalia tvenkinio, vyko ir šios mokyklos moksleivių koncertas. Šis renginys buvo skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti.

„Šiandien Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną. Prieš 80 – dešimt metų 1941 m. birželio 14 d. sovietai pradėjo masinius lietuvių trėmimus į Sibirą ir kitas atšiaurias Sovietų Sąjungos vietas. Tūkstančiai nekaltų žmonių buvo atskirti nuo šeimų, buvo kankinami, žeminami, žudomi. Jaunoji karta yra mūsų tautos ateitis ir viltis išsaugoti istorijos prisiminimus, palaikyti tautiškumą ir neleisti istorijos faktams nugrimzti užmarštin. Šiandien, minint Gedulo ir vilties dieną, pas mus svečiuose Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos moksleiviai ir pedagogai, kurie ne tik surengė biuvetėje savo darbų parodą, bet ir parengė koncertą, kurio ir kviečiu visus pasiklausyti“, - pristatydama renginį ir jame dalyvaujančius svečius kalbėjo Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė.

Meno terapijos seansai naudingi ne tik psichikos ar kitokių sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms, bet ir visiškai sveikiems. Kuriantis žmogus jaučiasi laisvas, nevaržomas rutinos, įsipareigojimų. Piešimas, tapymas, muzikavimas padeda geriau suprasti save, suvokti nerimo priežastis, rasti tinkamiausią išeitį iš nepalankiai susiklosčiusios situacijos. Be to, grupinė kūryba stiprina bendravimą, bendradarbiavimą, gerina socialinius įgūdžius.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 12:55