BIRŽŲ KRAŠTO MUZIEJUJE „SĖLA“ ATIDARYTA FOTOGRAFIJŲ PARODA „LIKĖNŲ REABILITACIJOS LIGONINĖS ISTORIJOS AKIMIRKOS“

2021 04 30

2021 m. balandžio 30 d. Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Mažojoje parodų salėje buvo atidaryta fotografijų paroda „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“.

Moderatorė, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja Lina Kuncytė, pristatydama renginio svečius ir patį renginį, kalbėjo, kad Biržų krašto žmonės myli Likėnus ir labai yra išsiilgę gerų žinių apie šią vietovę. „Šiandien susirinkome atidaryti fotografijų parodą ir, tuo pačiu, pakalbėti apie Likėnų istoriją, šiandieną ir perspektyvas. Svečiuose - Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, kuriam ir suteikiu žodį“, - pradėjo renginį L. Kuncytė.

Pristatydamas šią fotografijų parodą, ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas palietė ir Likėnų reabilitacijos ligoninės istoriją bei jos nūdieną: „Likėnų istorija yra labai sena ir labai turtinga. Žmonės Lietuvoje jau nuo senų laikų žinojo apie šios vietovės mineralinį vandenį ir stebuklingas gydomojo purvo savybes, tad, turėdami galimybę ar prispirti ligų, vykdavo į Likėnus, kad galėtų pasinaudoti šiomis gydomosiomis procedūromis. Bėgant metams, gydomoji veikla Likėnuose vystėsi, statėsi gydyklos, vis plačiau sklido kalbos apie unikalias gydomąsias šioje vietovėje esančių gamtos turtų savybes. Sovietmečiu Likėnai turėjo netgi sanatorijos statusą. Paskutiniaisiais dešimtmečiais Likėnai, deja, buvo kiek primiršti, apleisti. Pastaruoju metu, surėmus pečius Biržų kraštą atstovaujantiems Seimo nariams, Biržų rajono savivaldybės vadovams bei mūsų ligoninės administracijai, pavyko pajudinti šį klausimą iš sąstingio taško – pavyko gauti finansavimą ir pradėti ligoninės rekonstrukcijos darbus, gauti leidimą ligoninės reikmėms eksploatuoti šalia ligoninės esantį gydomųjų durpių telkinį, pavyko atrasti senąją purvo gamybos technologiją, kurios dėka Likėnų purvas išsiskirdavo iš kitų purvų. Džiugu, kad į Likėnų reabilitacijos ligoninės kolektyvą įsilieja nemažai jaunimo, kurie, esu tikras, tęs šios ligoninės puoselėjimo darbus ir taps tikrais šio tokią šaunią istoriją turinčio krašto mylėtojais. Ačiū, kad esate neabejingi Likėnams, kad apsilankėte šioje parodoje, tad kviečiu apžiūrėti istorines fotografijas, menančias Likėnų reabilitacijos ligoninės istoriją ir šiandieną“.

„Džiugu, kad Biržų pilyje šiandien atidaroma fotografijų paroda „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“, kuri tikrai sudomins biržiečius ir Biržų svečius. Esu labai dėkingas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui Arvydui Skorupskui, buvusiam Seimo nariui Viktorui Rinkevičiui už didžiulį rūpestį, už atkaklų darbą, kad Likėnų reabilitacijos ligoninės atnaujinimo darbai būtų atgaivinti, būtų tęsiami. Biržų rajono savivaldybės vardu visus noriu užtikrinti, kad mes visada prisidėsime prie šio Biržų krašto žmonėms reikalingo ir taip laukiamo projekto įgyvendinimo. Naudodamasis proga, direktoriaus A. Skorupsko asmenyje noriu pasveikinti Respublikinės Panevėžio ligoninės ir filialo Likėnų reabilitacinės ligoninės bendruomenes su medicinos darbuotojų diena ir palinkėti sveikatos, stiprybės, sėkmės, sprendžiant ligoninės ir Biržų krašto žmonių sveikatos apsaugos klausimus“, - susirinkusius pasveikino Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Renginyje taip pat dalyvavo ir kalbėjo Biržų muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, muziejaus Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rima Binkienė, Pabiržės seniūnijos darbuotoja Violeta Morkvėnienė. Renginio svečiai ir organizatoriai apsikeitė simboliniais suvenyrais, linkėdami vieni kitiems ilgo ir vaisingo bendradarbiavimo, skanavo Likėnų mineralinį vandenį „Likėnai“, keitėsi nuomonėmis ir įspūdžiais, apžiūrinėdami fotografijų parodą „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“

Nepastebimai bėgo laikas, nusinešdamas dar vieną istorijos akimirką - bendro ir labai žmonėms reikalingo darbo akimirką, kuri, tikimės, paliks reikšmingą žymę bendrame Biržų krašto istorijos kontekste.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:51