BIRUTĖ PITRĖNIENĖ (1945-01-07 - 2018-11-16)

2018.11.16

„Mes negalime užpildyti Jūsų netekties, bet norime palengvinti jos kelią.

Mes negalime įveikti būties, bet norime pasidalinti skausmu.

Mes negalime pakeisti lemties, bet norėtume padėti savo buvimu...“

Eidama 74 - uosius metus lapkričio mėn. 16 d. po sunkios ligos mirė žinoma gydytoja vaikų chirurgė Birutė Pitrėnienė.

Gimė Birutė Pitrėnienė 1945 m. sausio mėn. 7 dieną Švenčionių rajone. Linkmenų vidurinę mokyklą baigė Aukso medaliu ir įstojo mokytis į Kauno medicinos institutą, kurį baigė 1968 metais. Nuo 1970 metų spalio mėn. 5 dienos dirbo Panevėžio ligoninėje gydytojos - ordinatorės, skyriaus vedėjos, gydytojos vaikų chirurgės pareigose.

Gydytoja vaikų chirurgė Birutė Pitrėnienė 48 - nerius savo gyvenimo metus atidavė mūsų gydymo įstaigai ir Panevėžio krašto žmonėms. Būdama darbšti, pareiginga, rami ir išlaikyta, tačiau reikli sau ir kitiems, ji puikiai išmanė savo profesiją ir visas jėgas atidavė mažųjų pacientų gydymui. Per šiuos ilgus darbo gydytoja vaikų chirurge metus B. Pitrėnienė atliko didžiulį, reikšmingą, svarbų darbą: konsultavo, gydė, operavo ar savo patarimais padėjo tūkstančiams Panevėžio miesto ir Panevėžio krašto vaikų. Ją gerbė ir mylėjo visi.

Su vyru Kazimieru, kuris taip pat dirbo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje chirurgo pareigose, užaugino dukras Ingą ir Birutę.

Birutė Pitrėnienė buvo gera, teisinga ir garbinga, visada pasiruošusi patarti ir padėti kitam. Ji - aistringa kelionių mėgėja, aplankiusi daugiau kaip 40 pasaulio valstybių. Taip pat mėgo skaityti, lankėsi įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau didžiausią ir svarbiausią jos gyvenimo dalį užėmė pareiga gydyti žmones, kuriai ji paskyrė savo gyvenimą.

Nuoširdžiai užjaučiame velionės dukras, artimuosius, visus pažinojusius B. Pitrėnienę ir liūdime kartu su jais.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas.