Ligonių maitinimo patikrinimas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2018.03.08

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministro inicijuota komisija Respublikinėje Panevėžio ligoninėje lankėsi kovo mėn. 5 dieną. Sulaukėme Vilniaus VMT viršininkės pavaduotojos D. Ruželienės ir SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo A. Kranausko.

D. Ruželienė lankėsi ligoninės maisto paruošimo skyriuje, kur vertino sanitarinį stovį, patiekalų svorius, temperatūras. Priekaištų neturėjo - buvo maloniai nustebinta, kad darbuotojai atsakingai prižiūri patalpas ir 2003 m. remontuotas skyrius atrodo kaip naujas. Apgailestavo, kad neatnaujinta įranga ir indai. Gerai įvertino darbuotojų profesionalumą.„Matosi, kad gydytojas dietologas domisi naujovėmis ir jas diegia. Tik turime pastabų dėl tiekiamo maisto temperatūros - kai jis pasiekia ligonį, maisto temperatūra jau būna per maža“, - teigė D. Ruželienė.

A. Kranauskas vertino pagrindinių gydomųjų dietų valgiaraščius. „Panevėžio ligoninės įspūdis - neblogas. Maisto racionas - visavertis, subalansuotas. Ligoniai gauna ir daržovių, ir jogurtų, ir varškės, ir mėsos. Menas yra pagaminti maistą už 2 eurus dienai, kad ligonį pamaitintum keturis kartus. To kartais nebūna net privačiose ligoninėse, kur vienam ligoniui skiriami net 7 eurai. Kita vertus, tai didelė ligoninė ir patys gamina, kas padeda sutaupyti“, - kalbėjo A. Kranauskas. Buvo pastebėta, kad virtuvės indai ir maisto gabenimo įranga nebeatitinka laikmečio ir juos reikia keisti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės admministracija išklausė tikrintojų pastabas, pritarė joms ir pažadėjo artimiausiu laiku ir esant finansinėms galimybėms palaipsniui atnaujinti virtuvės indus ir maisto gabenimo įrangą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės info.