|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Panevėžys skelbia gripo epidemiją

2018.01.31

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo sausio 31 d. Panevėžyje skelbiama gripo epidemija.

Mokyklose ar klasėse susirgus daugiau kaip 20 proc. vaikų, turi būti nutraukiamos pamokos. Savivaldybė kasdien pateiks sergamumo rodiklius Panevėžyje.

Gripas - tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuriai būdinga staigi ligos pradžia, karščiavimas, sausas kosulys, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Ligos metu yra svarbu gulimas režimas, ramybė, todėl jei yra galimybė sergantį asmenį atskirti nuo kitų šeimos narių atskirame kambaryje, taip ir padarykite. Būtina dažniau vėdinti ir valyti patalpas. Ligoniui būtina gerti daug skysčių, geriau rūgščių (su citrina, spanguolių sultimis), tinka vaisinės arbatos, žalia arbata. Norėdami pasistiprinti, geriau valgykite sultinį, ypač vištienos (veikia raminančiai, skystina gleives, atstato apetitą). Į gydytoją būtina kreiptis nedelsiant, jei kelias dienas nemažėja temperatūra ir žmogus labai blogai jaučiasi, atsiranda sąmonės sutrikimai, didelis mieguistumas, jei sunku kvėpuoti, žmogus dūsta, taip pat, jei atsirado stiprus šlapias kosulys. Į gydytoją reikia kreiptis ir tuomet, jei per 2 dienas nemažėja viduriavimas, vėmimas. Didesnį dėmesį į sveikatą  turėtų skirti žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis (ypač sergantys diabetu, širdies ligomis, astma, plaučių ligomis).

Nors skiepai yra pati efektyviausia profilaktikos priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių. Rekomenduojama tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas - nusausinti, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų - prisidengti nosį ir burną, vienkartines kosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas, susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas. Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes. 

Vadovaudamasis Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A-76 (4.1E), VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės l.e.p. direktorius Remigijus Samuolis 2018 m. sausio 31 d. išleido įsakymą, kuriuo nuo 2018 m. sausio 31 d. yra draudžiamas ligonių lankymas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Šis įsakymas ligoninės medicinos personalą įpareigoja informuoti ligonius apie gripo ir ūmių respiratorinių susirgimų profilaktikos priemones bei vykdyti Vyriausiojo gydytojo 2012 m. spalio mėn. 15 d. įsakymu Nr. K4-350 patvirtintas Gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisykles. Direktoriaus įsakyme nurodoma skyrių ir Konsultacijos poliklinikos medicinos personalui naudoti asmens apsaugos priemones, Chirurgijos klinikos vedėjui - riboti planinių operacijų skaičių, Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėjai - riboti planinę hospitalizaciją ir planines intervencines procedūras, taip pat užtikrinti sergančių gripu pacientų izoliaciją.

 

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.

 

 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.