Administracijos pasitarime aptarti įsiskolinimų valdymo ir kontrolės klausimai

2017.12.18

L. e. direktoriaus pareigas Remigijus Samuolis  su ligoninės administracijos atstovais aptarė įstaigos finansinių įsįskolinimų valdymo ir kontrolės klausimus. R. Samuolis pabrėžė, kad įstaiga turi sau išsikelti tikslą  sparčiau mažinti skolas, o visi atsiskaitymai su kreditoriais  turi būti vykdomi skaidriai, laikantis teisės aktų nuostatų:

1) pirmąja eile atsiskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus dėl žalos, padarytos dėl sveikatos sužalojimo ar gyvybės atėmimo, atlyginimo ir išlaikymo išieškojimo;

2) antrąja eile - pagal vykdomuosius dokumentus dėl išmokų, atsirandančių iš darbo (jei tokių būtų);

3) trečiąja eile atsiskaitoma už komunalines paslaugas ir pagal mokėjimo dokumentus, nustatančius įmokas į biudžetą (valstybės, savivaldybės, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus) ir valstybės pinigų fondus;

4) ketvirtąja eile turėtų būti atsiskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus kitiems piniginiams reikalavimams patenkinti;

5) penktąja eile ligoninė atsiskaito  pagal kitus mokėjimo dokumentus kalendorinio eiliškumo tvarka.

Pasitarimo metu buvo priimtas sprendimas sudaryti darbo grupę, kuri pagal poreikį atliktų pradelstų įsiskolinimų susidarymo priežasčių analizę ir teiktų rekomendacijas dėl kokybiškesnio, skaidresnio skolų valdymo ir kontrolės.  Pritarta direktoriaus pavaduotojo  valdymui irekonomikai Rolando Tatorio siūlymui,  kad  reikalinga pastovi Biudžeto ir apskaitos skyriaus  komunikacija su kreditoriais pateikiant informaciją apie  ligoninės finansines galimybes, pastangas ir norą  mokėti susidariusius įsiskolinimus.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.