Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nauja ekspertų klasės ultragarsinė įranga pirmojo nėštumo trečdalio ultragarsiniams tyrimams atlikti

2017.03.29

Pirmojo nėštumo trečdalio ultragarsinis tyrimas (11 sav.+0 d. - 13 sav. +6 d.nėštumo laikotarpiu) rekomenduojamas visoms didelės rizikos neturinčioms besilaukiančioms moterims. Šio tyrimo metu patvirtinamas vaisiaus gyvybingumas, nustatomas vaisių skaičius, įvertinama ar nėra didžiųjų vaisiaus raidos anomalijų bei ištiriami chromosominių anomalijų žymenys (sprando vaiskuma, nosies kaulas, specifiniai vaisiaus kraujotakos tyrimai). Toks ultragarsinis tyrimas dažniausiai užtrunka apie 30-40 min.(kartais ir ilgiau priklausomai nuo vaisiaus padėties), reikalauja specialios, labai aukšto lygio ultragarsinės įrangos, bei specialaus tyrėjo pasiruošimo ir kruopštumo.

Siekiant užtikrinti aukščiausią vaisiaus ištyrimo kokybę, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šis tyrimas jau dabar atliekamas nauju ekspertų lygio ultragarsiniu aparatu GE Voluson E6, turinčiu galimybę atlikti ir vidinių genitalijų ultragarsinį tyrimą 3D/4D režimais, bei Mindray Resona 7. Ši ultragarsinė įranga taip pat puikiai tinkanti ir antrojo nėštumo trečdalio bei vidinių genitalijų ar pilvo organų, skydliaukės ultragarsiniams tyrimams.

Šiuos tyrimus Panevėžio ligoninėje atlieka specialius mokymus Lietuvoje pabaigę ir turintys kompetenciją juos atlikti gyd. Raimundas Petrauskas ir gyd. Kornelijus Rinkūnas.

Raimundas Petrauskas - gyd. akušeris ginekologas, Akušerijos skyriaus vedėjas, Lietuvos ultragarso asociacijos narys. Domėjimosi sritys: perinatologija, vaisiaus ultragarsinis tyrimas bei suaugusiųjų vidaus organų ultragarsinis tyrimas.

Kornelijus Rinkūnas - gyd. akušeris ginekologas, tarptautinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje asociacijos (ISUOG) narys, kasmet dalyvaujantis organizacijos rengiamuose mokymuose Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijos - Lietuvos bendradarbiavimo programos I-ojo ir II-ojo nėštumo trečdalio vaisiaus ultragarsinių tyrimų mokymų instruktorius. Domėjimosi sritys: standartizuoti I-ojo ir II-ojo nėštumo trečdalio vaisiaus ultragarsiniai tyrimai, kiaušidžių patologiniai dariniai (turintys IOTA sertifikatą), 3D/4D tyrimas ginekologijoje.

Pirmojo nėštumo trečdalio ultragarsiniam tyrimui pradėta atskira registracija, kuri padės pagerinti šio tyrimo prieinamumą visoms pacientėms. Iškilus klausimams apie šį ultragarsinį tyrimą prašome kreiptis į pacientę nėštumo metu prižiūrintį gydytoją.

Užsiregistruoti tyrimui galima atvykus į Respublikinę Panevėžio ligoninę arba telefonu:

- Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos registratūroje (Jakšto g. 4), tel. (8-45) 507262, 507250.

- Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Radiologijos - diagnostikos skyriuje (Smėlynės g. 25), pagrindiniame ligoninės pastate, 4 aukšte, 2 kabinete, tel. (8-45) 507160.