Darbo grupės posėdis Likėnuose

2017.03.02

2017 m. kovo mėn. 01 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės parke esančioje biuvetėje vyko darbo grupės, sudarytos sanatorijos statuso Likėnų reabilitacijos ligoninei grąžinimo klausimams spręsti, susirinkimas. Šiame posėdyje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės tarybos nariai, vadovaujami Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotojos Irutės Varzienės, rajono plėtros grupės nariai, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė, VšĮ Respublikinės ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, direktoriaus patarėja Rasa Šošič bei Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Edita Garnytė.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius susirinkimo dalyviams glaustai pristatė Likėnų reabilitacijos ligoninės veiklą, rezultatus, teikiamų paslaugų spektrą bei Likėnų reabilitacijos ligoninės ateities vizualizacijos planą. Direktorius akcentavo į Likėnų reabilitacijos ligoninės svarbą ir vietą ne tik Biržų kraštui, bet ir visam šiaurės Lietuvos regionui bei artimajam užsieniui. „Visų laukia didelis darbas, norint gauti šį statusą, todėl būtina ne tik tartis, bet ir aktyviai veikti, pasitelkiant visuomenę, Biržų rajono savivaldybės bei aplinkinių rajonų savivaldybių administracijas, tarybų narius, šio krašto žmonių išrinktus Seimo narius, privačius investuotojus“, - sakė direktorius Ivanas Dorošas.

Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui už iniciatyvą, už gražią pradžią bei jau besiklostančių tradicijų tęsimą, bei išreiškė viltį, kad visų suinteresuotų pusių darnaus darbo ir koordinuotų veiksmų dėka pavyks įgyvendinti kilnų ir taip visų trokštamą tikslą - atgauti sanatorijos statusą Likėnų reabilitacijos ligoninei. Mero pavaduotoja akcentavo, kad sanatorijos statuso grąžinimo Likėnams klausimas Biržų rajono savivaldybėje niekada nebuvo pamirštas, pastoviai yra dirbama šia kryptimi.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža susirinkusius informavo, kad savivaldybė šiuo klausimu dabar dirba pagal Galimybių studiją, yra rengiamas Biržų rajono turizmo ir reakreacijos planas, teritorijų ribų planas, kurie dienos šviesą išvys iki 2018 m. pradžios. Direktorius pritarė minčiai, kad, siekiant pagrindinių tikslų , būtina rūpintis investicijomis į ifrastruktūras, investicijomis ligoninės renovacijai bei spręsti privataus kapitalo pritraukimo klausimus.

Pasibaigus pranešimams ir informacijoms, vyko dalykinė diskusija, pasikeitimas nuomonėmis. Posėdžio dalyviai pasidalino „namų darbus“ bei sutarė, kad greitu laiku vėl būtina susitikti, aptarti darbų eigą ir besiklostančią situaciją. Buvo nuspręsta į sekantį šios darbo grupės posėdį kviesti Panevėžio apskrities Regioninės plėtro tarybos narius (arba prašyti, kad jie savo artimiausiame posėdyje priimtų šios darbo grupės atstovus klausimo dėl sanatorijos statuso grąžinimo Likėnų reabilitacijos ligoninei aptarimo).