VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė - Naujagimiams palanki ligoninė

2017.01.19

Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą 1991 m. paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Šios iniciatyvos tikslas - užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam - taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina.

Naujagimiui palankioje ligoninėje siekiama, kad motina ir naujagimis kartu palatoje būtų visą parą. Žindyti kūdikį skatinama tiek, kiek reikia ir kada jis nori. Be to, dažnas žindymas - geriausias būdas skatinti pieno susidarymą. Žindymas krūtimi - geriausias ir vertingiausias kūdikio maitinimas, o kartu ir puiki apsauga nuo ligų. Teigiamos įtakos maitinimui krūtimi turi subalansuota motinos mityba nėštumo metu ir po gimdymo. Žindomiems kūdikiams nerekomenduojami dirbtiniai spenelių pakaitalai - čiulptukai. Neabejojama, kad žindymas - vienintelis teisingas kūdikių maitinimo būdas, nulemiantis normalų vaiko augimą ir vystymąsi - tai procesas, turintis unikalų biologinį ir emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai.

2017 m. sausio mėn. 04 d. Žindymo skatinimo komitetas priėmė protokolinius sprendimus dėl stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pripažinimo Naujagimiams palankiomis ligoninėmis arba įsipareigojusiomis tapti Naujagimiams palankiomis ligoninėmis. Komiteto posėdyje buvo įvardintos 12 stacionarių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios iki 2017 m. liepos mėn. 03 d. paskelbtos kaip įsipareigojusios tapti Naujagimiams palankiomis ligoninėmis.

Šiame komiteto posėdyje buvo įvardintos 8 stacionarios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioms iki 2019 m. sausio mėęn. 03 d. suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės vardas. Džiugu Jus informuoti, kad šių ligoninių tarpe yra ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė. Nuošidžiai džiaugiamės šiuo ligoninės kolektyvo pasiekimu. Tai -  Akušerijos ginekologijos klinikos, kuriai vadovauja Lietuvos nusipelnęs gydytojas Albinas Ivonaitis, kolektyvo sutelkto, tikslingo ir efektyvaus darbo, nulėmusio šį pasiekimą, rezultatas. Nuoširdžiai džiaugiamės šiuo pasiekimu, sveikiname Jus, mielieji, linkime sėkmės Jūsų nelengvame, bet taip reikalingame darbe.