„Vilties Angelo“ šventė Likėnuose

2016.09.26

Rugsėjo 24 dieną Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninės parke trečią kartą vyko jau tradicine tapusi „Vilties Angelo“ šventė. Šių metų renginys buvo skirtas Teodorui Grotusui atminti - šis šiaurės Lietuvoje gyvenęs mokslininkas pirmasis 1816 metais ištyrė šalia dabartinių Likėnų tekančio Smardonės upelio vandenį ir nustatė, kad jis turi gydomųjų savybių. Taip pat šių metų „Vilties Angelo“ šventę siejome ir su rekonstruotos biuvetės Likėnų parke 3 - jų metų sukaktimi, ją skyrėme ir artėjančiai pagyvenusių žmonių dienai (spalio 01 d.), Likėnų reabilitacijos ligoninės veiklos, meno, kultūros sklaidai Biržų krašte bei maloniam pabendravimui.

Šventės metu gydytojas Gintautas Laurinavičius visuomenei pristatė naują savo knygą „Gydantis vanduo“. Joje autorius rašo apie vandens naudą, jo reikalingumą žmogui, pateikia įdomių detalių ir faktų apie vandenį. Knygoje nemažai vietos yra skirta ir Smardonės upelio vandeniui. G. Laurinavičius padovanojo leidinį Likėnų ligoninei - šią knygą bus galima rasti biuvetėje ir susipažinti su autoriaus išdėstytomis mintimis.Šventėje taip pat dalyvavo UAB „Burbuliukas ir Ko“ direktorius Vytautas Kriovė. Svečias ne tik sveikino šventės dalyvius, bet ir trumpai papasakojo apie tai, kodėl ir kaip  jo vadovaujama bendrovė sprendžia vandens jonizacijos klausimus. V. Kriovė padovanojo Likėnų reabilitacijos ligoninei vandens jonizavimo aparatą, kuris bus pastatytas parke esančioje biuvetėje - kiekvienas, apsilankęs joje, turės galimybę paskanauti ne tik iš daugiau nei 400 m. trykštančio natūralaus mineralinio vandens, bet ir paragauti jonizuoto vandens.„Vilties Angelo“ šventės dalyvių atvyko pasveikinti ir Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Audrius Mukas, kuris pasidžiaugė tampriu Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Biržų rajono savivaldybės bendradarbiavimu, Biržų krašte ligoninės organizuojamais renginiais, palinkėjo, kad ši graži iniciatyva nenutrūktų ir padovanojo Angelą, linkėdamas, kad jis saugotų mus visus ir padėtų gyvenimo keliuose.

Pasibaigus pranešimams ir sveikinimo kalboms, prasidėjo meninė šventinės programos dalis - puikų koncertą susirinkusiems surengė Biržų folkloro ansamblis „Siaudela“ (vadovė Jūratė Garnelienė). Šventinę programą užbaigė Jonavos savivaldybės teatras, kuris parodė žiūrovams spektaklį „Išvarytieji“, pastatytą pagal Romualdo Granausko knygą (režisierius Jonas Andriulevičius). Biuvetėje visą dieną veikė Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų meno dirbinių ant šilko paroda., renginį filmavo BTV laida „Sveikatos kodas“ ir Panevėžio GNTV.

Šventė baigėsi, koncerto dalyviai pradėjo krauti savo rekvizitą, tik žmonės neskubėjo skirstytis - kas liko pasėdėti ant suolų po ąžuolais, kas, nutilus šventės šurmuliui, parke esančiame tvenkinyje lęsino įsidrąsinusias antis, kurios vis arčiau ir arčiau priplaukdavo prie žmonių,  dar kiti šnekučiuodamiesi vaikštinėjo po parką. Buvo taip gera - nebėga žmonės namo, patiko jiems čia, o jei patiko, reiškia ateis ir vėl. Matyt, reikia žmogui tokių susitikimų, tokio pabuvimo kartu šio nuostabaus parko erdvėje. Galime tvirtai pažadėti - tokių ir panašių edukacinių - kultūrinių susitikimų dar bus, ir ne vienas.