Renginys, skirtas Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti (atnaujinta vaizdo reportažu)

2016.07.21

Kiek apniukusią liepos 14 dienos popietę į Likėnų reabilitacijos ligoninės parką rinkosi žmonės. Neilgai trukus visi prie parko centre esančio tvenkinio įrenti suoliukai jau buvo užimti žmonių - reabilitacijos ligoninės pacientų, Pabiržės, Likėnų, Biržų gyventojų, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojų. Žinia - tuoj prasidės renginys, skirtas Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šventę savo dalyvavimu pagerbė Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, vicemerė Irutė Varzienė, Biržų savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, Pabiržės Švenčiausios Trejybės parapijos klebonas Vytautas Dagelis, Pabiržės seniūnijos seniūnė Vitalija Zurbaitė.

Šventė prasidėjo pakiliai - visi jos dalyviai sugiedojo Lietuvos valstybės himną, paskutinius jo žodžius palydėdami plojimais. Įžangine kalba renginį pradėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, kuris sveikino susirinkusius šios iškilios ir labai reikšmingos šventės proga, linkėjo visiems sveikatos, stiprybės, vienybės bei nuolatinių ambicijų ir susitelkimo stiprinant, puoselėjant ir ginant mūsų valstybę.

Nuoširdžius sveikinimo žodžius išsakė Biržų rajono savivaldybės meras, vicemerė, kurie pasidžiaugė ne tik tuo, kad nepamirštamos valstybės šventės, bet ir dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui už nuolatinį rūpestį Likėnų kraštu. „Ačiū, kad organizuojate šventes, kad rūpinatės mūsų krašto žmonėmis, mes visada sveikinome ir sveikinsime tokias ir panašias iniciatyvas ir kiek galėdami prisidėsime prie jūsų organizuojamų renginių“, -  sakė Biržų meras V. Valkiūnas, įtekdamas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui I. Dorošui didžiulį tortą ir šalikėlį su Biržų krašto istorinėmis regalijomis.

„Valstybė  nėra kažkas tokio neapčiuopiamo ar esančio šalia mūsų. Valstybė - tai mes, todėl privalome ją gerbti, ja rūpintis, dėl jos stengtis“, - susirinkusiems kalbėjo Pabiržės Švenčiausios Trejybės parapijos klebonas Vytautas Dagelis.

Pasibaigus sveikinimo kalboms, šventės dalyviams koncertavo Rokiškio rajono Skemų socialinės globos namų estrados studijos grupė „Mes norime dainuoti“ (vadovas Ričardas Balčiūnas), o Likėnų parke esančioje biuvetėje veikė Skemų socialinės globos namų gyventojų darbų paroda - pardavimas(dailės galerijos vadovė Irutė Balčiūnienė), sukėlęs tarp šios šventės dalyvių didžiulį susidomėjimą - ne vienas grįžo namo nešinas šioje parodoje įsigytu kūriniu.

Renginys pavyko. Net ir smulkus lietutis, pradėjęs krapnoti antroje koncerto dalyje, žiūrovų neišvaikė - visi, kas išskleidę skėčius, kas pasislėpę po parko ąžuolais, o kas tiesiog likdami sėdėti savo vietose, sulaukė jiems patikusio renginio pabaigos.

Vaizdo reportažą žiūrėkite čia: