|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Mokslinis praktinis seminaras „Motinos ir vaiko mitybos svarba ilgalaikei sveikatai“

2016.05.13

Seniau jos buvo vadinamos tiesiog gailestingomis seserimis arba sesutėmis. Šiandien - bendrosios praktikos slaugytojomis, nors dažnas ligonis vis dar kreipiasi sesute arba slaugute. Yra daug gražių mažybinių kreipinių, apibūdinančių arčiausiai ligonių esančius medicinos darbuotojus, o, dažniausiai, darbuotojas. „Mes be jūsų - niekas“, - prisipažįsta ir gydytojai. 

Kaip bepavadintume šios kilnios, kiekvieną dieną daug fizinių ir moralinių jėgų reikalaujančios profesijos darbuotojus, kasmet gegužės 12 dieną jie pažymi savo profesinę šventę - Tarptautinę slaugytojo dieną. Kukliai, bet šiltai ši šventė šiais metais buvo paminėta ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Susirinkusius sveikino ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, linkėjo niekada neprarasti vilties, būti sumaniomis ir šiuolaikiškomis, tvirtybės, tikėjimo savimi, sėkmės ir kūrybiškumo dirbant, išminties priimant sprendimus. 31 slaugytoja buvo apdovanota direktoriaus padėkomis ir paskelbtas direktoriaus įsakymas, kad Tarptautinės slaugytojų dienos proga visi Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugytojai ir šiai profesijai prilyginami darbuotojai  (ligoninėje dirba 1017 slaugytojų) paskatinami 50 Eur vienkartine priemoka už gerus darbo rezultatus. 

Konferencijoje dalyvavo ir gausus būrys garbių svečių - LSSO prezidentė D. Margelienė, VšĮ Socialinių inovacijų centro sveikatos psichologė J. Kiudytė, Panevėžio Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės direktorė V. Grigienė, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijos centro dėstytoja B. Rudienė, Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros dėstytoja Dr. L. Gukauskienė, tos pačios katedros dėstytojas D. Mikšys, politinių partijų atstovai, kurie sveikino slaugytojas jų profesinės šventės proga, o D. Margelienė eilei mūsų ligoninės darbuotojų įteikė ir padėkos raštus.

Konferencijos dalyvius sveikino ir organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ atstovai, kurie tądien lankėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų skyriuje ir bendravo su mažaisiais pacientais. Oficialiąją šventinio susitikimo dalį pradėjo ir baigė mūsų ligoninės Kardiologijos I skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Viktorija Sereikaitė, kuri susirinkusiems grojo akordeonu  ir dainavo.

Pasibaigus iškilmingajai daliai, toliau darbą tęsė konferencija „Motinos ir vaiko mitybos svarba ilgalaikei sveikatai“, kurioje taip pat dalyvavo bendrosios praktikos slaugytojos iš Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio bei Anykščių.

 

                                 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.