Pasaulinė ligonių diena

2016.02.12

Vasario 11 - ąją pasauline Ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 dieną. Nuo to laiko ši diena švenčiama krikščioniškose šalyse.

Pasaulinė ligonių dieną šiais metais buvo minima ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Šv. Mišias ligoninės koplyčioje, pašventintoje „Ligonių sveikatos“ vardu, už ligonius, gydytojus, slaugytojus bei visus geros valios žmones, kurie rūpinasi ligoniais, aukojo Jo Ekselencija vyskupas Jonas Kauneckas, dalyvaujant apeigose  kapelionui Pavel Andžejevski.

Mediko profesija kiekvieną dieną reikalauja besąlygiško atsidavimo savo darbui, pacientui. Labai dažnai ligoniams padeda ne tik modernūs, šiuolaikiški vaistai ar procedūros. Ne mažiau svarbus yra bendravimas, rastas kelias į tolimiausius ligonio sielos kampelius. Žinoma, visi norėtume, kad niekuomet neprireiktų lankytis pas medikus, bet žmogus sukurtas kitaip. Todėl kartais prireikia daug iškentėti, o gydytojams - tiesiog kovoti dėl ligonio gyvybės.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, personalas stengiasi ir stengsis, kad kiekvienam ligoniui niekada netrūktų dėmesio, kad visi gautų reikalingas, savalaikes ir kokybiškas paslaugas, vertingų patarimų. Svarbiausia - niekada neprarasti tikėjimo ir vilties pasveikti.

Būkite sveiki!