Panevėžio mieste paskelbta gripo epidemija

2016.02.03

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. IX-649 26 straipsnio 3 dalies 3 punktu, Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-58, 7.2 papunkčiu ir Panevėžio visuomenės sveikatos centro 2016 m. vasario 1 d. raštu Nr. S-(1.23)-310 pateikta informacija, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius 2016 m. vasario 2 d. įsakymu Nr. A-95, skelbia gripo epidemiją Panevėžio mieste nuo vasario 2 d. Prie šio įsakymo pridedamas kompleksinis rekomenduojamas priemonių planas įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, numatantis tam tikrus apribojimus masinėse žmonių susibūrimo vietose, tikslu išvengri platesnio susirgimo gripu mąsto ir kitokių komplikacijų. Visos šios priemonės galioja gripo epidemijos laikotarpiu, o jų vykdymo kontrolė pavesta Savivaldybės administracijos Sveikatos skyriui ir Visuomenės sveikatos centrui.

Vykdydama šias specialiąsias priemones, Respublikinė Panevėžio ligoninė informuoja, kad nuo 2016 m. vasario 2 d. draudžiamas ligonių lankymas ligoninėje bei apribojamas planinių operacijų skaičius. Taip pat sustiprinamas masinių susibūrimo patalpų vėdinimas, valymas, dezinfekcija, neleidžiama personalui, turinčiam ligos (katarinių) požymių, dirbti gydymo įstaigoje.

„Dabar paplitusio gripo viruso atmaina yra pavojingesnė negu praėjusiais ar užpraėjusiais metais. Dažnai pasitaiko komplikacijos, dažniausiai - pneumonija (plaučių uždegimas). Komplikacijų tikimybė priklauso nuo to, kokių chroniškų ligų turi susirgęs žmogus, kiek jo organizmas nusilpęs dėl kitų priežasčių“, - susidariusią situaciją komentuoja Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas. Direktorius pažymi, kad didesnis komplikacijų pavojus kyla vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams, nėščioms moterims. Taip pat jas lemti gali širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų ligos ir netgi viršsvoris.

Mieli panevėžiečiai, jei pajutote pirmus šios ligos simptomus, neikite į darbą, neleiskite vaikų į mokyklą ar darželį, nesilankykite masinėse žmonių susibūrimo vietose, bet stenkitės laikytis namų ir lovos režimo, gerkite daugiau skysčių, arbatų bei, pasitarę su gydytoju, vartokite antivirusinius vaistus.

Linkime būti sveikiems!