Novatoriškas vaikų kirkšnies išvaržų gydymas Panevėžyje

2016.01.19

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vaikų ortopedijos  - traumatologijos ir chirurgijos skyriuje pradėtos taikyti novatoriškos laparoskopinės kirkšnies išvaržų operacijos. Šis gydymo metodas ženkliai sumažina komplikacijų riziką mažiesiems vyriškos lyties pacientams likti nevaisingiems. Pasak vaikų chirurgo Gyčio Prieskienio, laparoskopinės operacijos metu manipuliacinių instrumentų pagalba mažais pjūviais (2 - 10 mm.) patenkama į pilvo ertmę ir iš vidaus išpreparuojamas bei pašalinamas išvaržos maišas.

Kirkšnies išvarža - tai vidaus organų veržimasis per kirkšnies kanalą. Vaikams - tai įgimta patologija, priešingai nei suaugusiems, kurie ją įgyja. Berniukams kirkšnies išvarža dešimteriopai dažnesnė nei mergaitėms. Diagnozavus išvaržą svarbu kuo greičiau ją operuoti, nes yra pavojus, kad organas (žarna, kiaušidė ar kt.) gali įstrigti. Įvykus tokiai komplikacijai, šis organas yra užspaudžiamas, sutrikdoma jo kraujotaka ir jis gali žūti.

„Metodo pranašumas tas, kad juo geriau pavyksta išdalinti ir pašalinti išvaržos maišą taip, kad nebūtų pažeistas sėklinis latakas, kuris atsakingas už berniukų vaisingumą. Be to chirurgas, atlikdamas operaciją, gali įvertinti ir kitą kirkšnies pusę, kurioje taip pat gali būti kirkšnies išvarža, nors klinikinių požymių dar nėra. Taip sumažinamas komplikacijų pavojus ir kartu atsiranda galimybė išsamiai diagnostikai ir prevencijai“, - novatoriško metodo privalumus atskleidžia laparoskopines operacijas atliekantis vaikų chirurgas G. Prieskienis.

Novatoriškos vaikų kirkšnies išvaržų operacijos atliekamos Respublikinės Panevėžio ligoninės vaikų ortopedijos - traumatologijos ir chirurgijos skyriuje. Norintys daugiau sužinoti ar gauti šias operacijas atliekančio vaikų chirurgo konsultaciją, gali kreiptis į Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų polikliniką arba susisiekti el. paštu vaiku.chirurgas@gmail.com