Pėsčiųjų žygis „Respublikinė Panevėžio ligoninė – Berčiūnai“

2015.10.20

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos ir Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva spalio mėnesį įgyvendinamas projektas „Spalis – sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“. Šio projekto tikslas – propaguoti Panevėžio miesto gyventojų sveiką gyvenseną ir skatinti panevėžiečius labiau rūpintis savo sveikata. Visą spalio mėnesį bus organizuojami vieši nemokami renginiai: paskaitų ciklai įvairiomis sveikatos stiprinimo temomis, fiziniai pratimai vandenyje, šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ir kiti įvairūs praktiniai užsiėmimai.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė atsiliepė į šio projekto iniciatorių kvietimą prisidėti prie sveikatos mėnesio renginių organizavimo ir spalio mėnesio bėgyje yra numačiusi surengti tris priemones Panevėžio miesto gyventojams. Spalio mėn. 09 dieną ligoninėje vyko Atvirų durų diena miestiečiams, kurios metu visiems atvykusiems buvo matuojamas kraujospūdis, tikrinamas cukraus ir cholesterolio kiekis kraujuje, ligoninės gydytoja dietologė V. Vilemienė skaitė paskaitą tema „Sveika mityba“, atvykusiems buvo organizuota ekskursija po ligoninės skyrius.

Spalio 17 dieną VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė organizavo kitą priemonę, skirtą sveikatingumo mėnesiui – pėsčiųjų žygį „Respublikinė Panevėžio ligoninė – Berčiūnai“. Žygyje dalyvavo 111 įvairaus amžiaus panevėžiečių, kurie smagiai pražygiavo 11 kilometrų trąsa nuo ligoninės iki Smiltynės sodybos Berčiūnuose. Visus žygio dalyvius sveikino ir smagaus žygio linkėjo Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis savo sveikinimus ir palinkėjimus sustiprino ir dovana – žygio organizatoriams įteikė didžiulį šakotį, kurį žygio dalyviai skanavo finišo vietoje. Visus sveikino, gero žygio ir sveikatos linkėjo VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės laikinai einanti direktoriaus pareigas Violeta Smilgienė. Na, o finiše žygeivių laukė kareiviška košė ir arbata, kuriuos paruošė karaliaus Mindaugo husaro bataliono kariai. Bataliono atstovai į šį renginį atvyko ir su karo lauko medicinos technika, kurią visi žygio dalyviai turėjo puikią progą apžiūrėti. Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti praktiškomis dovanomis (liemenės, atšvaistai, šviesą atspindintys pakabukai, krepšiai), kurias įsteigė Lietuvos Automobilinių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ “Panevėžio regiono keliai“ - jų atstovai dalino šias dovanas visiems , įveikusiems žygio distanciją. Panevėžio Rotary klubo „Nevėžis“ nariai ne tik dalyvavo žygyje, bet ir įsteigė keletą prizų: rotariečiai apdovanojo jauniausią šio žygio dalyvį – Martyną Kilių (gim. 2007 m.), vyriausią dalyvį – Stefaniją Masilevičienę (gim. 1946 m.) ir Panevėžio miesto Rožyno bendruomenę, kuri parodė gražią iniciatyvą dalyvaudama šiame pėsčiųjų žygyje. Ligoninės atstovai savo ruožtu padėkojo Smiltynės sodybos šeimininkams už galimybę pasisvečiuoti jų sodyboje, už pagalbą ir geranoriškumą.

Puikus oras, nuostabios emocijos, malonus bendravimas ir noras, kad ateityje būtų kuo daugiau tokių renginių, vienijo, jungė visus.

Visus informuojame, kad spalio mėn. 30 d. ligoninėje vyks antroji Atvirų durų diena, kurios metu vėl bus matuojamas kraujospūdis, tikrinamas cukraus ir cholesterolio kiekis kraujuje, skaitoma paskaita apie judėjimo naudą žmogui. Tuo pačiu bus minima ir Pasaulinė insulto diena – gydytojai skaitys paskaitą, atsakys į Jūsų klausimus. Kviečiame apsilankyti. Renginys vyks ligoninės Aktų salėje, pradžia 13.00 val.