Karinės pratybos Panevėžyje

2015.09.23

Praėjusią savaitę Panevėžio mieste ir rajone vyko bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos, kuriose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir JAV kariuomenės 173 - osios parašiutininkų brigados kariai. Jų metu buvo galima matyti karinės technikos judėjimą, ginkluotus karius, kurie naudojo pirotechnikos, garsinius šaudmenis. Bendri pratybų veiksmai buvo nukreipti Panevėžio miesto gynybos, stabilizavimo, pagalbos teikimo kitoms organizacijoms atvejams. Pratybų metu buvo aktyvuota ekstremalių situacijų komisija, paskirtas karo komendantas. Saugumui užtikrinti policija kartu su kariais patruliavo keliuose, Priešgaisrinė gelbėjimo ternyba vykdė gaisro gesinimo ir žmonių gelbėjimo operacijas.

VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei teko užduotis susidoroti su masinių sužeidimų atvejais, kuomet į ligoninę buvo pristatomi sužeistieji iš improvizuotų karinių susirėmimų vietų, nukentėjusieji nuo kitokio pobūdžio incidentų. Taip pat buvo mokomasi efektyvios bendros veiklos su karinėmis ir civilinėmis organizacijomis. „Pasirodėme neblogai. Pratybos atskleidė ir tam tikrus trūkumus, kuriuos ištaisysime. Mūsų darbas šiose pratybose buvo įvertintas teigiamai, iš karių gavome padėką“, - trumpai šias pratybas komentavo VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės ekstremalių situacijų komisijos vadovas A. Žemaitaitis.