Ugniagesių pratybos ligoninėje

2015.07.23

2015 metų liepos 22 diena VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje prasidėjo neįprastai - apie 10.00 val.  pro vieną Psichiatrijos skyriaus patalpų langą pradėjo veržtis dūmai. „Gaisras!“, - pirmoji mintis sukrėtė daugelį, mačiusių šią situaciją. Kaip ir privaloma tokiais ekstremaliais atvejais, skyriaus personalas perdavė pavojaus signalą atitinkamoms tarnyboms, o patys pradėjo pacientų evakuaciją iš pavojingos teritorijos bei apie padėtį informavo visus šiame korpuse dirbusius žmones.Po kelių minučių jau aiškiai buvo girdėti į nelaimės vietą skubančių gaisrinių automobilių sirenos. Atvykę į ligoninės teritoriją, gaisrininkai operatyviai atliko savo pareigas: išžvalgė incidento vietą, nustatė kas atsitiko, kokia nelaimės apimtis , kokie galimi pavojai pastatui, jame esančiai įrangai, žmonėms, išsiaiškino kokių veiksmų iki šio momento ėmėsi ligoninės personalas, tęsė uždūmintose patalpose pasilikusių pacientų gelbėjimo darbus. Praėjus vos 20 - čiai minučių nuo atvykimo į ligoninės teritoriją pradžios, gaisrininkų komandos pamainos vadovas per mikrofonus pranešė: „Visi žmonės saugūs, gaisro židinys likviduotas“.

Taip vyko Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budinčių pamainų praktiniai užsiėmimai, supažindinant darbuotojus su objektu ir vykdant pratybas kartu su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės personalu.Pasibaigus pratyboms, vyko bendras Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovų, pratybose dalyvavusių gaisrininkų ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos bei darbuotojų, atsakingų už ekstremalių situacijų valdymą ligoninėje, pasitarimas. Jo metu buvo įvertinti įvykę mokymai, aptartos klaidos, galimi trukdžiai ekstremalios situacijos atveju, kiti atvejai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį ruošiantis tokioms ir panašioms situacijoms. Susitarta, kad bent kartą metuose ir ateityje bus organizuojamos tokios pratybos.