Konferencija Vilniuje

2015.03.09

2015 m. kovo mėn. 03-05 dienomis Vilniuje vyko mokslinė - praktinė konferencija „Dauginio atsparumo vaistams tuberkuliozės (DAV - TB) gydymas ir DAV - TB atvejo valdymas“. Konferenciją organizavo Pasaulio sveikatos organizacijos Lietuvos biuro, Lietuvos pulmonologų draugijos, Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės viešosios įstaigos Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos filialo darbuotojai.

Konferencijoje dalyvavo pumonologai iš visos Lietuvos. VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę atstovavo Infekcinių ligų klinikos vadėjas, gydytojas Eugenijus Preidis ir gydytoja Rūta Sapiegienė. Konferencijos metu buvo aptarta Tuberkuliozės, DAV - TB, XDR - TB, ŽIV epidemiologinė situacija pasaulyje ir Europos regione. Pagal susirgimus tuberkulioze Eurpopoje, Lietuva yra trečia nuo galo po Rumunijos ir Bulgarijos. Svarstyta PSO kovos su TB strategija po 2015 metų. Apibrėžti tikslai ir uždaviniai. Nagrinėtas greitas DAV - TB diagnostikos taikymas praktikoje, algoritmai, klinikiniai pavyzdžiai. Pristatyti nauji vaistai TB gydymo praktikoje, kurie šiuo metu yra dar trečioje tyrimų stadijoje, prieš įvedant juos į praktiką.

Konferencijoje buvo akcentuotas dėmesys į kontaktų išaiškinimą, profilaktinių priemonių svarbą. Nuspręsta ir ateityje glaudžiai bendradarbiauti su infektologų draugija gydant TB ir ŽIV sergančius ligonius.