Pasaulinė ligonių diena Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2015.02.11

Vasario 11 – oji – Pasaulinė ligonių diena, minima visame katalikiškame pasaulyje nuo 1992 metų. Kasmet šią dieną skelbiama Popiežiaus žinia, kurioje kaskart akcentuojama vis kita tema. Šiemet Popiežius kviečia apmąstyti eilutę iš Jobo knygos: „Buvau akys aklam, kojos luošam“ (Job 29,15). Juk šiandien daugybė krikščionių ne savo žodžiais, bet gyvenimu, paremtu tikėjimu, rodo, kad jie yra „akys aklam“ ir „kojos luošam“. Jie yra šalia sergančiųjų, kai šiems reikalinga nuolatinė priežiūra ir pagalba nusiprausti, apsirengti, pavalgyti. Tarnaudami savo kenčiantiems artimiesiems ir kentėdami patys, mes galėsime įgyti ir ugdyti tikrąją širdies išmintį“, - sakė Popiežius savo kalboje.

Minint Pasaulinę ligonių dieną, VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė sulaukė garbių svečių – pacientų ir ligoninės darbuotojų aplankyti atvyko Panevėžio Vyskupas, Jo Ekscelencija Lionginas Virbalas ir kunigas Pavel Andžejevski. Dvasininkai lankė ligonius, besigydančius Reanimacijos, Neurologijos, Hemodializės, Onkologijos ligų skyriuose, bendravo su jais,  linkėjo sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos. Svečiai bendravo ir su ligoninės darbuotojais – gydytojais, bendrosios praktikos slaugytojomis, dėkojo visiems už jų sunkų, atsakingą, bet labai svarbų ir žmonėms reikalingą darbą, linkėjo sveikatos, sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime.

Vėliau svečiai kartu su ligoninės administracija apžiūrėjo įrengiamą koplyčią ligoninės patalpose, pasikeitė nuomonėmis  būtinų  atlikti darbų klausimais, aptarė tolimesnio bendravimo tarp Panevėžio Vyskupijos ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės klausimus.