Pirmieji šalyje įsisavino pilnai endoskopinės mikrodiskektomijos metodą

2015.02.04

Stuburo disko išvaržos operacijos - vienos iš dažniausiai atliekamų neurochirurginių operacijų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. 2014 metais Neurochirurgijos skyriuje buvo atlikta daugiau nei 500 tokių operacijų.

2015 metų sausio 27 - oji - įsimintina diena Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriui. Panevėžiečiai pradėjo operuoti stuburo disko išvaržas pilnai endoskopinės mikrodiskektomijos metodu, kuris tinkamas tam tikrai daliai pacientų, priklausomai nuo išvaržos vietos stubure, paciento sandaros ir gretutinių ligų.

Operuojant naujuoju metodu, mažėja operacinė trauma, pacientui sukeliama mažiau fibrozinių audinių pakitimų, greitėja gijimas, ženkliai sutrumpėja stacionarinio gydymo laikas.

Neurochirurgai Egidijus Gružas ir Juozas Tvaskus džiaugiasi operacijos rezultatu. 52 - iejų metų pacientė, kentusi nugaros skausmus, po operacijos jautėsi gerai, kitą dieną ji jau vaikščiojo. Pilnai endoskopinės mikrodiskektomijos (disko išvaržos pašalinimo per mažą, 8 mm., skylutę) metodo paslapčių E. Gružas ir J. Tvaskus mokėsi Diuseldorfo (Vokietija) universiteto klinikose. Galimybė modernias neurochirurgines operacijas atlikti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsirado įsigijus specialius instrumentus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės neurochirurgai pasiruošę priimti pacientus iš visos Lietuvos. Žmonėms nebūtina dėl stuburo smegenų ar galvos smegenų patologijų laukti ilgose eilėse pas neurochirurgus Kaune ar Vilniuje. Lygiai tokios pačios ištyrimo ir gydymo galimybės yra ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. O sudėtingų tyrimų, tokių, kaip branduolinio magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos eilės Panevėžyje yra trumpesnės.

J. Tvaskus, 29 - rių metų neurochirurginio darbo patirtį turintis Lietuvos neurochirurgų draugijos narys, Europos ir Pasaulio neurochirurgų asociacijos narys, stažavosi Diuseldorfo (Vokietija) universiteto klinikose.

E. Gružas 2007 metais pirmasis Baltijos šalyse Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliko galvos smegenų auglio pašalinimo operaciją fluorescensijos metodu. 28 - nerių metų neurocirurginio darbo patirtį turintis E. Gružas ne kartą stažavosi Diuseldorfo (Vokietija), Paryžiaus (Prancūzija), Tronheimo (Norvegija) klinikose.