|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Susitikimas su medikais iš Kirgizijos

2014.09.26

2014 m. rugsėjo mėn. 24 dieną į VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo atvykusi gydytojų delegacija iš Kirgizijos Respublikos. Svečiai labiausiai domėjosi Akušerijos - ginekologijos klinikos darbo sąlygomis, teikiamų paslaugų spektru ir galimybėmis, naudojama medicinine ir diagnostine įranga. Apie klinikos darbą svečiams pasakojo ir į jų klausimus atsakinėjo klinikos vedėjas Albinas Ivonaitis, susitikime dalyvavo ir daugiau Akušerijos - ginekologijos klinikoje dirbančių specialistų.

Kirgizija - kalnuota Centrinės Azijos šalis, net 75% jos teritorijos užima kalnai. Šalyje gyvena apie 5,4 mln. gyventojų. Per metus šalyje gimsta apie 140 tūkstančių naujagymių. Vaikams iki 5 metų ir nėščioms moterims medicinos paslaugos šioje šalyje yra nemokamos. Namuose, kaip seniau, moterys Kirgizijoje jau nebegimdo, bet naudojasi gimdymo namų paslaugomis (kaimyninėje Tadžikijoje ši praktika dar labai dažna). Medicininės paslaugos šioje šalyje yra prieinamos visiems, visi Kirgizijos piliečiai yra socialiai drausti.

Kirgizija kartu su Tadžikija ir Uzbekija jau 5 metus dalyvauja Vokietijos finansuojamoje programoje „Centrinės Azijos valstybių sveikatos apsaugos gerinimas“, kurios pagrindinis tikslas yra ne tik sveikatos apsaugos gerinimo klausimų sprendimas, bet ir regioninių ryšių stiprinimas, gerosios patirties sklaida, motinų mirtingumo mažinimas. Kadangi programos įgyvendinimo kokybė priklauso nuo daugelio socialinių, ekonominių veiksnių, nuo investicijų, jos veikimas nėra toks efektyvus, kokio jiems patiems norėtųsi. Programos dalyviai nuolat lankosi vieni pas kitus, dalinasi patirtimi, kartu bando spręsti iškilusius probleminius klausimus.

Be dalyvavimo šioje programoje, Kirgizijos gydytojai yra užmezgę dalykinius kontaktus ir su Lietuvos gydytojais. Šiais metais Kirgizijos medikų delegacija jau antrą kartą vieši mūsų šalyje. „Ši kelionė - tai ir patirties pasisėmimas iš Jūsų, ir stimulas, puiki motyvacija bei siekiamybė mums. Matydami Jūsų gydytojų, viso medicinos personalo darbo sąlygas ir galimybes, mes išsikeliame ir sau tikslus bei kryptis - kur link eiti, ką daryti, kad medikų galimybės mūsų valstybėje būtų bent panašios į Jūsiškes“, - atviravo svečiai iš Kirgizijos.

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.